Bokserska gratka w Łęcznej

02.04.2016r w Łęcznej odbył się I Turniej o Puchar Prezesa Zarządu Lubelskiego Węgla.
Do rozgrywek zgłosiło się 26 zawodników z 6 klubów: Hetman Zamość, Avia Świdnik, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Kalina Lublin, Berej Boxing Lublin, Gwarek Łęczna.
Walki były bardzo emocjonujące, od pierwszej obudzily ducha wlaki wśród zawodników oraz zdrowy doping wśród kibiców.
Sponsorem Strategicznym Turnieju jest Lubelski Węgiel Bogdanka SA – jedyny na Lubelszczyźnie producent węgla kamiennego. Szczegóły oferty na stronie www.lw.com.pl.

Zadanie współfinansowane jest ze środków Gminy Łęczna.

Serdecznie dziękujemy!

DSC_9240

Jako pierwsi na ring wyszli młodziutcy Gwarkowicze: Mateusz Klimala oraz Maciej Tyszczuk. Spotkanie to było bardzo wyrównane, obaj zawodnicy bardzo waleczni. Werdykt remisowy.
Zebranym dużo emocji przyniosła walka nr 2, w wadze 46kg młodzicy, a bohaterami spotkania był Mateusz Wiśniewski z KSZO Ostrowiec świętokrzyski oraz nasz Mateusz Ćwirzeń. Obaj pod początku serwowali serie ciosów, stopingami, kontrami oraz jakże trafnymi ciosami pokazali boks na wysokim poziomie. Jednakże to nasz Mati wyprowadził więcej punktowanych uderzeń, wygrywając pojedynek jednogłośnie.
Przyszedł wiecznie czas na start pierwszej naszej dziewczyny. Niezwykle bojowo nastawiona Sandra Bobowicz z Gwarka stanęła na przeciw Wiolettcie Gontarskiej z klubu Kalina Lublin. Od samego początku nasz aniołek przejął kontrolę nad przebiegiem walki, uniemożliwiając utytułowanej przeciwniczce zadawania zgubnych ciosów. Nic więc dziwnego, że podobała się także sędziom, którzy dali Sandruni komplet punktów. Dodać należy, że po skończeniu Turnieju to właśnie Sandra zasłużenie otrzymała piękny puchar Prezesa Lubelskiego Węgla dla najlepszej zawodniczki turnieju.
W 4 walce naprzeciw siebie stanęli Bartosz Zaborek Avia Świdnik wraz z Adrianem Królem z klubu Berej Boxing Lublin. Walka była wyrównana o czym świadczy skala punktów 2:1 dla Króla.
W 5 walce ponownie zobaczyliśmy Aniołka gwarka, Nikolę Maziarczyk, która skrzyżowała rękawice z Andżeliką Strzelecką z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Walka toczyła się na bardzo wysokim poziomie, dziewczyny nie odpuszczały, nie zrażały się gradem zadawanych ciosów. Przewagę osiągnęła Nikola wygrywając pojedynek.
Ciężki pojedynek z kolei miał nasz Słonio Dominik Dziurawiec, który musiał napracować się podczas spotkania z Patrykiem Dukała z KSZO Ostrowiec. Sędziowie docenili wysiłek przyznając Dominikowi pełną przewagę punktową.
Moc emocji przysporzyła nam Natalia Niedobylska. Złapane niepotrzebnie ciosy w nos powodowały drobne kłopoty jednakże samozaparcie zawodniczki nie zniechęciło jej do dalszej walki. Nagrodą za przewagę techniczną nad zawodniczką z Zamościa Adrianną Gęborys Natalia otrzymała komplet punktów od sędziów.
W 8 walkce spotkali się Albert Orzeł z Ostrowca z Karolem Żołnierczukiem z Zamościa. Albert walczył bardziej skutecznie, co dało mu jednogłośną wygraną.
Do 9 walki stanęły znów dziewczęta: Laura Łysiak wraz z Katarzyną Dziadoszyńską z Zamościa. Obie stoczyły bardzo wyrównaną walkę, niejednokrotnie nagradzane za trafne ciosy gromkimi krzykami kibiców, sędziowie ocenili ich spotkanie niewielką przewagą punktową – 2:1 dla Dziadoszyńskiej.
W 10 walce spotkali się nasz Jakub Walkowiak wraz z Patrykiem Róg z Nowej Deby. Jakub był skuteczniejszy, zadawał więcej celnych ciosów, za co otrzymał komplet punktów.
11 walkę stoczyli Dawid Zuszyman z Zamościa z Jackiem Dudą z Gardy Nowa Dęba. Duda już w 2 rundzie zakończył spotkanie przez TKO.
Przedostatnią, ale bardzo emocjonującą walkę stoczył nasz Damian Olko z zawodnikiem z Zamościa Pawłem Biesiadą. Doskonała praca nóg, lekkość Damiana, oraz niesłychana celność oraz miażdżąca siła ciosów przyczyniła się do całkowitego odebrania woli walki Jackowi. Po kolejnym liczeniu sędzia przerwał spotkanie, Damian wygrał spotkanie poprzez TKO .
Ostatnią walkę stoczył nasz drugi senior Ziemowit Zgoliński, waga 81 kg z Karolem Knapem z Zamościa. Walka była dość wyrównana i przyniosła werdykt 2:1 dla Zioma.

Walka nr 1 Mateusz Klimala Gwarek Łęczna vs Maciej Tyszczuk Gwarek Łęczna  – remis

Walka nr 2 waga 46kg Mateusz Wiśniewski KSZO Ostrowiec Świętokrzyski vs Mateusz Ćwirzeń Gwarek Łęczna – jednogłośnie Ćwirzeń

Walka  nr 3 waga 48 kg kadetki – Sandra Bobowicz – Gwarek Łęczna vs Wioletta Gontarska – Bobowicz jednogłośnie.

Walka nr 4 waga 44,5kg młodzik – Bartosz Zaborek Avia Świdnik vs Adrian Król Berej Boxing Lublin – wygrał Król 2:1

Walka nr 5 waga 52 kg kadetki – Nikola Maziarczyk Gwarek vs Andżelika Strzelecka KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Maziarczyk jednogłośnie wygrała

Walka nr 6 waga 63 kg – Patryk Dukała KSZO Ostrowiec vs Dominik Dziurawiec Gwarek. Wygrana Dominika

Walka nr 7 waga 57 kg – Natalia Niedobylska Gwarek vs Adrianna Gęborys Zamość

Walka nr 8 waga 66 kg – Albert Orzeł KSZO Ostrowiec vs Karol Żołnierczuk Zamość – Wygrana Albert Orzeł

Walka nr 9 waga 60 kg kadetki – Laura Łysiak Gwarek vs Katarzyna Dziadoszyńska Zamość – wygrana Katarzyny 2:1