Bracia Smerdelowie w TOP 100 BOKSER.ORG

Jak co roku redaktor bokser.org Jarosław Drozd opublikował subiektywy ranking TOP 100 polskich pięściarzy amatorskich. W każdej kategorii wagowej uwzględnił 10 najlepszych jego zdaniem pięściarzy w ubiegłym roku. W czołowych dziesiątkach swoich kategorii znaleźli się zawodnicy Gwarka Łęczna bracia Tomasz i Michał Smerdelowie
Tomasz w kategorii 52 kg został sklasyfikowany na 10 miejscu, natomiast Michał Smerdel w 56 kg zajął 4 lokatę. Redaktor Drozd docenił częstotliwość startów Michała pisząc Spore nadzieję należy wiązać z Michałem Smerdelem, który w ub. roku był bardzo aktywny. Zawodnik z Łęcznej przegrał tylko z Mazikiem, Burzyńskim i Adilem Aslanowem. Dziwić może niska pozycja Tomka, szczególnie jeżeli uwzględnimy zawodników którzy znajdują się przed nim. Mistrz Polski juniorów pokonał w tym roku przecież dziewiątego Jóźwika a ósmy Waleszczak był dwukrotnie wysoko wypunktowywany przez Tomka.