Brązowy medal jedzie do Łęcznej

Z brązowym krążkiem z 85. Mistrzostw Polski Seniorów w Boksie wróci ekipa Gwarka Łęczna. Najniższe miejsce na podium zajął Tomasz Smerdel. Grzegorz Kowalczuk odpadł w eliminacjach.Nie ma co ukrywać, że apetyty (szczególnie po dobrym losowaniu) były nieco wyższe. Ćwierćfinałowy pojedynek Smerdela, które zapewnił mu brązowy medal, był jedynym odniesionym zwycięstwem przez pięściarza reprezentującego okręg lubelski…
Tomek Smerdel wylosował bardzo dobrze. W jego “połówce” nie było najgroźniejszych rywali jak Marek Pietrczuk czy Mariusz Burzyński a jedynym zagrożeniem w walce o finał wydawał się być groźny Daniel Żaboklicki. W ćwierćfinale Tomek pokonał Rafała Jamorskiego (Skalnik Wiśniówka) niejednogłośną decyzją sędziów . Nie był to jednak pokaz boksu w wykonaniu podopiecznego trenerów Marka Kozaka i Marka Szeremety. W półfinale Tomek zaboksował jeszcze słabiej ulegając Żaboklickiemu już w drugiej rundzie. Smerdel dobrze rozpoczął i wydawało się, że zaczyna ustawiać sobie rywala.W połowie rundy Żaboklicki przymierzył silnym prawym sierpowym i posłał reprezentanta Gwarka na deski. Tomek szybko wstał, ale odczuwał jeszcze skutki silnego ciosu i wyraźnie przegrał pierwszą odsłonę pojedynku. Drugie starcie miało bardzo podobny przebieg. W połowie rundy Tomek został wyliczony po raz trzeci i sędzia odesłał go do swojego narożnika. Wydawało się, że Tomek mógł kontynuować dalej walkę. “Nie wiem co się ze mną stało. Po raz pierwszy wychodząc do ringu czułem się tak słabo. Nie byłem przygotowany motorycznie, nogi nie pracowały jak należy. Brakowało mi po prostu “prądu”. Sędzia mógł jednak puścić walkę dalej, nie byłem zamroczony i mogłem spokojnie kontynuować pojedynek. “ – mówi wyraźnie niezadowolony Smerdel.
Grzesiek Kowalczuk w pierwszej walce uległ Łukaszowi Łojkowi (Tygrys Elbląg). Szkoda, bo Grzesiek nie zaprezentował pełni swoich umiejętności.
Najlepsze walki toczono w wagach 69 kg i 75 kg. Pojedynki Zakrzewskiego z Kiwiorem (na zdjęciu) czy Jabłońskiego z Gardzielikiem stały na najwyższym poziomie. Mistrzostwa zostały zdominowane przez pięściarzy występujących w Hussars Poland, którzy wygrali 8 z 10 kategorii wagowych.

69 kg 1/16 finału
Grzegorz Kowalczuk – Łukasz Łojek (Tygrys Elbląg) 0-3

56 kg 1/4 finału
Tomasz Smerdel – Rafał Jamorski (Skalnik Wiśniówka) 2-1
56 kg 1/2 finału
Tomasz Smerdel – Daniel Żaboklicki (Legia Warszawa) TKO 2 Żaboklicki

Finały:
(-49kg) Dawid Jagodziński (BSB Astoria Bydgoszcz) vs Daniel Tarka (Tygrys Elblag) 3-0
(-52kg) Grzegorz Kozłowski (Akademia Walki Warszawa) vs Maciej Jóźwik (BKS Skorpion Szczecin) 3-0
(-56kg) Daniel Żaboklicki (KB Legia Warszawa) vs Marek Pietruczuk (UMKS Victoria Ostrołęka) 0-3
(-60kg) Dawid Michelus (Sokół Piła) vs Mateusz Polski (KSW Róża Karlino) 3-0
(-64kg) Marcin Latocha (KSW Róża Karlino) vs Kazimierz Łęgowski (UKS Bokser Chojnice) 0-3
(-69kg) Ireneusz Zakrzewski (Janik Boks Jelenia Góra) vs Damian Kiwior (PTB Tiger Tarnów) 2-1
(-75kg) Arkadiusz Szwedowicz (BKS Skorpion Szczecin) vs Tomasz Jabłoński (KS SAKO Gdańsk) 0-3
(-81kg) Jordan Kuliński (START Włocławek) vs Mateusz Tryc (KS Fenix Warszawa) 0-3
(-91kg) Igor Jakubowski (KB Zagłębie Konin) vs Bartłomiej Krasuski (Niestowarzyszony) 3-0
126 (+91kg) Mateusz Figiel (Hetman Białystok) vs Arkadiusz Toborek (MOSiR Mysłowice) 1-2

Dodaj komentarz