Do Kalisza po medale

Już w poniedziałek zaczynają się 85. Mistrzostw Polski Seniorów w Boksie, które od 10 do 15 marca odbędą się w kaliskiej hali Arena. Organizatorzy oczekują na przyjazd ok. 250 zawodników z 91 klubów. Wśród tej bardzo licznej grupy są oczywiście reprezentanci Gwarka Łęczna. Tomasz Smerdel (56 kg) i Grzegorz Kowalczuk (69 kg) powalczą o medale w silnie obsadzonych kategoriach wagowych. Oprócz naszych zawodników okręg lubelski reprezentować mają: Damian Tymosz (56 kg, Berej Boxing Lublin), Karol Pawlina (69 kg, Olimp Lublin), Rafał Rzeźnik (75 kg, Berej Boxing Club), Łukasz Łęgosz (75 kg, Olimp Lublin), Kamil Latusek (75 kg, Paco Lublin). Stałych obserwatorów lubelskiego “podwórka pięściarskiego” może dziwić brak Michała Smerdela, Mateusza Gątnickiego czy Bartłomieja Krasuskiego. Cała trójka to uznane nazwiska w Polsce i mamy nadzieję, że niedługo wznowią swoje kariery. Jak wyglądają szansę naszych zawodników ?
Podopieczni trenerów Marka Kozaka i Marka Szeremety wydają się być w dobrej dyspozycji. Tradycyjnie bardzo dużo zależeć będzie od losowania. W 56 kg zgłoszonych jest dwunastu zawodników. “Największe” nazwiska to bez wątpienia Sylwester Kozłowski (Akademia Walki Warszawa) oraz Marek Pietruczuk (Victoria Ostrołęka). Obaj mają doświadczenie z World Series of Boxing, gdzie nie szło im może zbyt dobrze ale zyskali spore doświadczenie. Groźny jak zwykle będzie podopieczny trenera Zenona Kaczora Mariusz Burzyński (Kaczor Boks Team Wałbrzych). Jest to doświadczony zawodnik, który śmiało może pokusić się o złoto. Nieco w cieniu wydają się pozostawać Daniel Żaboklicki (Klub Bokserski Legia Warszawa) oraz Tomasz Resól (BKS Skorpion Szczecin). Nie wolno ich jednak lekceważyć, o czym boleśnie przekonał się rok temu Michał Smerdel. Jak w tej układance przedstawiają się szansę Tomka Smerdela ? Jeżeli nie będzie popełniał głupich błędów i będzie opanowany oraz wyrachowany w ringu ma szansę nawet na ostateczny triumf. Wiele zależeć będzie od dyspozycji dnia, bo stawka jest bardzo wyrównana.
Pozycja Grześka Kowalczuka nie jest tak ugruntowana. Grzesiek to zawodnik o dużym potencjale, lecz bardzo podatny na kontuzję. Faworytami wagi 69 kg są Ireneusz Zakrzewski (Janik Boks Jelenia Góra) Tomasz Kot (Rushh Kielce) oraz Piotr Sielawa (Hetman Białystok).
Mistrzostwa będą bardzo obszernie relacjonowane na bokser.org oraz na naszym profilu facebook. Zapraszamy !

Dodaj komentarz