Doskonały początek drugiego półrocza 2016. Kraków Międzynarodowe Grand Prix Małopolski

Po przerwie wakacyjnej zawodnicy Gwarka, przygotowani pod wodzą trenerów Marka Szeremety i Marka Kozaka udali się do Krakowa na kolejny turniej w cyklu Międzynarodowego Grand Prix Małopolski – w składzie:
Sandra Bobowisz, Nikola Maziarczuk, Maciej Tyszczuk, Mateusz Klimala, Mateusz Ćwirzeń, Bartłomiej Prus i Damian Olko.
Wszystkim naszym pięściarzom należą się słowa pochwały – podsumował start w Krakowie kierownik Klubu Andrzej Kogut.
Jako pierwszy wyszedł nasz młodzik, Maciej Tyszczuk naprzeciw Krystiana Bzdyl (Górnik Wieliczka). Stoczył pierwszą swoją walkę sięgając po cenne zwycięstwo.
Nie zawiodła nasza srebrna medalistka Mistrzostw Polski Sandra Bobowicz, startująca w kategorii 48kg. Na krakowskim ringu skrzyżowała rękawice z Michelle Opaszowską (Kleofas Katowice). Mimo znacznej przewagi fizycznej zawodniczki z Katowic to właśnie naszej Sandrze sędzia podniósł rękę w geście triumfu. Od samego początku Sandra wiedziała do czego dąży, zdecydowany atak Łęcznianki nie dał szans przeciwniczce na skuteczną obronę.
Z podobną przewagą zetknął się nasz Mateusz Ćwirzeń, który zaboksował z Maciejem Kwolek ( Budo Krosno). Nasz utalentowany młodzik podobnie jak Sandra od pierwszych sekund utrwalił swoją pozycję serwując czyste silne ciosy, nie dając najmniejszych szans Maćkowi na jakikolwiek zagrażający utracie przewagi atak, wygrywając na punkty bezdyskusyjnie swój pojedynek.
Pomimo przegranych – swoich pojedynków: Dominik Dziurawiec, Mateusz Klimala oraz Bartek Prus – wszyscy trzej pokazali się z dobrej strony. Dominik przegrał na punkty z aktualnym Mistrzem Polski Remigiuszem Skoczyńskim (KS Garda Gierałtowice). Zabrakło naprawdę niewiele do sukcesu. Dominik pod koniec ostatniej rundy posłał przeciwnikowi silny, skuteczny cios, po którym Remek niemal stracił równowagę.Ostatnie sekundy a raczej gong uratował zawodnika z Gierałtowic. Kibice zgromadzeni na widowni brawami wysoko ocenili to spotkanie.
Mateusz Klimala oraz Bartek Prus mimo przegranych walk także pokazali dobre przygotowanie techniczne, trzeba dodać, że były to ich pierwsze starty w tak ważnej sportowej imprezie.
Pod koniec zawodów dużo emocji sportowych przysporzył nam nasz senior Damian Olko. Na ringu spotkał się z zawodnikiem z Golden Team Nowy Sącz Miłoszem Edelmuller. Mimo codziennej pracy w firmie Lubelski Węgiel Bogdanka SA znajduje czas na treningi oraz bierze udział w wielu zawodach pięściarskich. Jego pasja przynosi efekty. Swoim bardzo zaciętym pojedynkiem z Miłoszem rozgrzał do czerwoności kibiców, którzy głośno dopingowali obu pięściarzy. W pięknym stylu to właśnie Damian wygrał na punkty. Chyba największą radość już po walkach w naszej ekipie sprawiło ogłoszenie Damiana Olko Najlepszym Seniorem MGP Małopolski w Krakowie. Wracaliśmy wszyscy do domu w doskonałych nastrojach ze świadomością, że czekające nas niebawem kolejne starty, najpierw w Busko Zdrój (Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików oraz Otwarte Gwardyjskie Mistrzostwa Polski) a następnie kolejny turniej z cyklu Międzynarodowego Grand Prix Małopolski w Nowym Sączu a także ważny udział w Turnieju w Słupsku.

Trzymamy kciuki za zawodników.
Jednocześnie dziękujemy Naszemu
Sponsorowi Strategicznemu MGKS Gwarek Łęczna Firmie LUBELSKI WĘGIEL “BOGDANKA” SA – jedyny na Lubelszczyźnie producent węgla kamiennego. Szczegóły oferty na stronie www.lw.com.pl

Relacja Filmowa

40kg Krystian Bzdyl (Górnik Wieliczka) vs. Maciej Tyszczuk (Gwarek Łęczna)

46kg Piotr Niewiadomski (Wisła Kraków) vs. Mateusz Klimala (Gwarek Łęczna) 1 i 2

54kg Maciej Kwolek (Budo Krosno) vs. Mateusz Ćwirzeń (Gwarek Łeczna) 1

+76kg Golonka Szymon (EVAN Nowy Sącz) vs. Bartłomiej Prus (MGKS Gwarek Łęczna)

54kg Sandra Bobowicz (Gwarek Łęczna) vs. Michelle Opaszowska (Kleofas Katowice)

66kg Remigiusz Skoczyński (KS Garda Gierałtowice) vs. Dominik Dziurawiec (Gwarek Łęczna)

Ekipa

69kg Miłosz Edelmuller (Golden Team Nowy Sącz) vs. Damian Olko (Gwarek Łęczna)