Gwarek najlepszą drużyną na III Międzynarodowym Turnieju Bokserskim o Puchar Burmistrza Boguchwały.

Zawodnicy Gwarka zakończyli przygotowania do sezonu 2018. Sprawdzianem tych przygotowań był udział w MTB w Boguchwale. Najbardziej cieszy fakt, że ze zgłoszonych 7 zawodników, po raz pierwszy wszyscy  mogli skrzyżować rękawice na Podkarpackim ringu.

Nasz zespół reprezentowali:

Kadeci- Kacper Lipiec waga 52kg, Mateusz Klimala 52kg, Jan Kura 63kg.

Juniorzy-Natalia Niedobylska waga 64kg, Jakub Mirosław 60kg, Dominik Dziurawiec 75kg

Senior Ziemowit Zgoliński 81kg

Na 7 zawodników przywieźliśmy 2 złote medale i 5 srebrnych.

Jako drużyna nasz Gwarek uplasował się na I miejscu pozostawiając w tyle 83 zawodników z 22 klubów, a tytuł najlepszej zawodniczki już nie po raz pierwszy przypadł naszej Mistrzyni Natalii Niedobylskiej, która podjęła walkę z zawodniczką Wisły Kraków Julią Różańską. Sukces jest tym cenniejszy, iż zawodniczka z Krakowa jest Mistrzynią Polski w kategorii wagowej 63kg uczestniczka Mistrzostw Europy.

Bardzo dobrą walkę stoczył nasz tegoroczny Kadet Kacper Lipiec w kategorii wagowej 52 kg.

Kacper przeszedł z młodzika do kadeta i w mądrym stylu wygrał swoją pierwszą walkę  w tej kategorii wiekowej. Bardzo liczymy na tego chłopaka i jego rozwój.

Mateusz Klimala przegrywa walkę z bardzo niewygodnym, faul-ującym przeciwnikiem Maciejem Bastą, ale zostawia charakter i serce w ringu pokazując bardzo dobry boks.

Jan Kura 63kg również przeszedł z młodzika do kadeta, stoczył bardzo emocjonującą walkę z Gospodarzem. Po 2  wyrównanych rundach decydowała runda 3 i to ona zadecydowała o minimalnej przegranej Jaśka.

W gronie juniorów swój debiut przegrał Jakub Mirosław w kategorii wagowej 60kg. Jest to chłopak początkujący, ale wierzymy, że w niedługim czasie zacznie przynosić dużo radości dla naszego klubu.

Dominik Dziurawiec w 75kg który daje dobry pojedynek z Pawłem Korzcem z ASB Hetman Zamość.

Jako ostatni do ringu wyszedł Senior Ziemowit Zgoliński do 81kg.

Praktycznie przez wszystkie rundy dominował nad swoim przeciwnikiem Mateuszem Pawłowskim z Nowohuckiego Klubu Bokserskiego i ostatnia minuta okazała się przełomowa i pokazała jaką dyscypliną sportu jest boks. Chwila nie uwagi naszego Zioma doprowadziła do sytuacji, w której nasz senior zszedł z ringu pokonany. Zadecydował o tym jeden mocny cios przeciwnika, po tym ciosie sędzia wyliczył  naszego zawodnika i mimo chęci do dalszej walki, zdecydował się przerwać walkę.

Chcę nadmienić, że nie mamy pretensji do sędziego ringowego. Był on bliżej całego zajścia i wierzymy, że podjął słuszną decyzję. Trzeba dodać, że walka naszego zawodnika ( szkoleniowca) była jedną z najlepszych walk w dotychczasowej karierze.

Serdeczne podziękowania i gratulację za przygotowanie tak wspaniałej imprezy, która z roku na rok staje na coraz wyższym poziomie. Szczególne podziękowania dla Trenera Andrzeja Niedziałka, który dołożył wielu starań, by zawodnicy z Gwarka mogli w komplecie stoczyć walki.

Kierownik klubu Andrzej Kogut.

Serdeczne podziękowania dla sponsora głównego  klubu Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A

Strategicznym Partnerem MGKS Gwarek Łęczna jest Lubelski Węgiel „Bogdanka” SA w Bogdance, producent i dystrybutor węgla kamiennego: orzech, groszek i miał węglowy dedykowanego zarówno do procesów przemysłowych jak i kotłowni przydomowych

DSC_5039DSC_5043DSC_5080DSC_5185