Gwarek w formie. Kolejne złoto. Tym razem Puchar Polski Kadetek i Kadetów w Grudziądzu

03-06.11.2016, Grudziądz, Hala MKS Start Grudziądz, XXV Turniej Miast Kopernikańskich Puchar Polski Kadetek oraz Puchar Polski Kadetów w boksie.

Z Pucharu Polski Kadetek i Kadetów zawodnicy naszego klubu wrócili z sukcesem. Na 27 klubów, którzy zgłosili zawodniczki do rozgrywek, Gwarek zajął 3 miejsce drużynowo. A wraz z przedstawicielami Berej Boxing z Lublina zajęliśmy także 3 miejsce jako Okręg Lubelski.

Jednak najważniejszy dla nas sukces to złoty medal naszej Sandry Bobowicz (waga 50 kg), która podczas rozgrywek stoczyła 3 walki. 3 listopada, w 1 dzień zawodów skrzyżowała rękawice z Karoliną Wróbel z Nowi Polnica. W piątkowej walce spotkała się z Anną Ghulyan z Polonii Świdnica. Także dobrą – finałową walkę stoczyła w niedzielę, pokonując na punkty Wiktorię Rogalińską ze Skorpiona Szczecin.
Do ogromnego jej sukcesu organizatorzy dodali kolejny – Sandra Bobowicz wybrana została jako Najlepsza Kadetka Pucharu Polski.

Z kolei brązowy krążek zawisł na szyi Nikoli Maziarczyk, w wadze 52kg. Przegrała wyrównaną walkę z Roksaną Wierzbicką z Hetmana Białystok (finalistką PP).

Najbardziej zawiedzioną zawodniczką jest Natalia Niedobylska, która w wadze 57 kg w walce o medal skrzyżowała rękawice z Nikolą Musiał z Jaworzna. Ich walka była jedną z najładniejszych podczas całego Pucharu Polski, wg organizatorów do takiej walki powinno dojść podczas finałowych rozgrywek. Przed ogłoszeniem werdyktu po obu stronach było przekonanie o wygranej walce. I chyba tylko większe doświadczenie i nazwisko rywalki zdecydowało, że nasza Natalia zeszła z ringu jako pokonana.

Zawodnicy, trenerzy i działacze MGKS Gwarek Łęczna dziękują Sponsorowi Strategicznemu MGKS Gwarek Łęczna Firmie LUBELSKI WĘGIEL „BOGDANKA” SA – jedyny na Lubelszczyźnie producent węgla kamiennego. Szczegóły oferty na stronie www.lw.com.pl