2011-2020

2011 r.

Mistrzostwa Okręgu Lubelskiego – Krasnystaw

– Tytuły Mistrzowskie zdobyli: Łukasz Skoczylas, Tomasz Smerdel, Michał Smerdel, Albert Kołodziej, Karol Kościarz. Tytuły Vice Mistrzów: Jakub Finke, Przemysław Siembida, Grzegorz Kowalczuk. Brąz: Jakub Fiedor, Mateusz Cichosz.

Międzynarodowy Turniej Bokserski „O Czarne Diamenty”

-Tomasz Smerdel zdobył tytuł Vice Mistrza.

Otwarte Gwardyjskie Mistrzostwa Polski Busko Zdrój

-Sebastian Babiarz i Tomasz Smerdel – Mistrzowie Polski na 2011.

Grand Prix PZB Seniorów

Michał Smerdel I miejsce

Międzynarodowy Barbórkowy Turniej Bokserski z drużyną Szwecji

– 13:9 dla Gwarka

2012 r.

Grand Prix Seniorów Karlino

-Grzegorz Kowalczuk i Micha Smerdel – I Miejsca

Mistrzostwa Polski Juniorów Leszno – Zawodnik łęczyńskiego Gwarka Tomasz Smerdel został mistrzem Polski juniorów. W finałowym pojedynku kategorii 52 kg, który odbył się w Lesznie, po bardzo ładnej walce pokonał reprezentanta Polonii Świdnica Piotra Lewandowskiego. Podopieczny trenerów Bolesława Charendarza i Marka Kozaka w znakomitym stylu

Łęczna 21-04 – Pięściarze Gwarka Łęczna pokonali niemiecką drużynę TV Alzey 10-8 w towarzyskim meczu rozegranym w Łęcznej. Walki stały na wysokim poziomie i bez wątpienia mogły podobać się kibicom.

Zamość 12.05 Pięściarze Hetmana Zamość przegrali na własnym ringu z Championem Nowy Dwór Mazowiecki 8:18. Pewne zwycięstwa odnieśli Tomek i Michał Smerdelowie, którzy gościnnie wystąpili w barwach Hetmana. Oprócz meczu rozegrano również walki memoriałowe, w których świetnie spisali się nasi pięściarze

Mistrzostwa Świata Była zawodniczka naszego klubu Karolina Michalczuk (obecnie Paco Lublin) pokonując Bułgarkę Stojkę Petrową 27:14 awansowała do półfinału Mistrzostw Świata, zapewniając sobie conajmniej brązowy medal. Wcześniej awansując do ćwierćfinału podopieczna trenera Władysława Maciejewskiego zdobyła olimpijską przepustkę do Londynu jako jedyna przedstawicielka polskiego boksu.

Lublin 19.05 W towarzyskim meczu rozegranym w ramach IX Memoriału Stanisława Zalewskiego lubelscy pięściarze pokonali reprezentantów Warszawy 10:6. Był to rewanż za spotkanie rozegrane w 1944 roku, kiedy to Lublin musiał uznać wyższość Warszawy. Zwycięstwa w spotkaniu odnieśli Michał i Tomasz Smerdelowie.

26.05 V Międzynarodowy Turniej Bokserski im. St. Kiliana   Sukcesem dla pięściarzy Gwarka Łęczna zakończyła się sesja półfinałowych pojedynków V Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego im. St. Kiliana. Na ringu w Rzeszowie sporą niespodziankę sprawił Albert Kołodziej, który zaboksował znakomicie, eliminując brązowego medalistę Mistrzostw Europy kadetów 2010 roku Karola Pawlinę (Olimp Lublin). W jutrzejszym finale Albert skrzyżuję rękawice z Mateuszem Ziomkiem z Wisłoka Rzeszów. Michał Smerdel pokonał Dariusza Rabende z Tigera Tarnów, jutro przyjdzie mu się już po raz kolejny zmierzyć z kolegą klubowym Rabendy Jakubem Krasiem. Łukasz Skoczylas miał dzisiaj wolny los, jutro powalczy z reprezentantem Lwowa.

15.07 Turcja Michał Smerdel odniósł kolejne pewne zwycięstwo nad zagranicznym przeciwnikiem. W dalekiej Turcji pewnie pokonał Murata Kucinoglu, prezentując świetne wyszkolenie techniczne i efektowny boks.

22.08 Niemcy W pierwszym pojedynku Branderburg Cup Tomasz Smerdel musiał uznać wyższość swojego przeciwnika.Wychowanka Gwarka Łeczna pokonał mistrz Niemiec Richard Goman 18:4.

30.08 Grand Prix Grudziądz Michał Smerdel pokonał jednogłośnie na punkty reprezentanta Skorpiona Szczecin Tomasza Resóła w 1/4 finału GRAND PRIX PZB odbywającego się w Grudziądzu. Michał Smerdel przegrał w półfinale GRAND PRIX PZB z Adilem Aslanovem (Sako Gdańsk) niejednogłośną decyzją sędziów.

13.09 Grand Prix Poznań W półfinałowym pojedynku GRAND PRIX PZB odbywającego się w Poznaniu Michał Smerdel musiał uznać wyższość zawodnika Cristal Białystok Piotra Gudela.

W dniach 21-23 września w Busko-Zdroju odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Polski klubów gwardyjskich, gdzie startowało pięciu naszych zawodników. Damian Tymosz (56kg junior), Rafał Rzeźnik(75kg junior) i Michał Smerdel (60kg senior) zdobyli tytuły Mistrzów Polski pionu gwardyjskiego. Michał Smerdel został uznany najlepszym pięściarzem zawodów, a Gwarek Łęczna w klasyfikacji drużynowej zajął wysokie 3 miejsce na 19 startujących ekip. Nie zawiedli również młodzicy- Cezary Kurowski, Paweł Jaszczuk i Dawid Turek pewnie wygrali swoje pojedynki na turnieju w Świdniku, kwalifikując się do strefowych Mistrzostw Polski młodzików.

28.09 pięściarze Gwarka Łęczna rywalizowali na turniejach w Dębicy i Tomaszowie Lubelskim. Bardzo dobrze spisali się młodzi pięściarze z Łęcznej. Pewne i efektowne zwycięstwa odnieśli Dawid Turek, Adrian Żak, Szymon Kożuszek i Paweł Jaszczuk. Nie zawiódł również Tomasz Smerdel, który w Dębicy rywalizował w nowej dla siebie kategorii wagowej do 56kg. Wyższość swoich bardziej doświadczonych i obytych w ringu rywali musieli uznać Cezary Kurowski, Łukasz Skoczylas i Kuba Olejnik.

02-06.10 Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Radom.  Mateusz Mazik (Rush Kielce) pokonał po bardzo wyrównanej walce Michała Smerdela jednogłośną decyzją sędziów w finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski rozegranych w Radomiu. Tym samym Michał musi zadowolić się srebrem kategorii 56kg. To kolejny taki sukces wychowanka trenerów Bolesława Charendarza i Marka Kozaka, który za czasów juniorskich dwukrotnie zdobywał vice-mistrzostwo kraju

18.10 Świdnik – W niedziele odbył się Turniej Bokserski z okazji 60-lecia Avii Świdnik. W zawodach rozgrywanych rzecz jasna w Świdniku startowali zawodnicy 12 klubów, w tym silna reprezentacja Gwarka Łęczna.Z naszego klubu na ringu zaprezentowało się 7 zawodników. Swoje walki wygrali Albert Kołodziej, Łukasz Skoczylas, Dawid Turek, Paweł Jaszczuk i Cezary Kurowski. Szczególnie dobrze zaprezentowała się młodzicy Turek, Jaszczuk i Kurowski, którzy dzięki zwycięstwom zapewnili sobie udział w rozpoczynających się w piątek w Ostrowcu Świętokrzyskim Mistrzostwach Polski młodzików.

26.10 Ostrowiec Świętokrzyski XVII Międzynarodowy Turniej im. Bronisława Kubickiego, w ramach którego rozgrywane są Mistrzostwa Polski Młodzików. Świetnie zmagania rozpoczęli młodzicy naszego klubu – Dawid Turek oraz Paweł Jaszczuk w imponującym stylu rozprawili się ze swoimi rywalami. Na ringu w Ostrowcu zaprezentują się jeszcze Cezary Kurowski (młodzik) oraz Łukasz Skoczylas i Damian Tymosz

29.10 MMPM Ostrowiec Świętokrzyski, Pięściarze Gwarka Łęczna potwierdzili swoją wysoką formę. Podczas Miedzywojewódzkich Mistrzostw Polski Młodzików rozgrywanych w Ostrowcu zdobyli 3 medale. Dawid Turek i Cezary Kurowski wywalczyli złote krążki, natomiast Paweł Jaszczuk został wicemistrzem swojej kategorii wagowej. Świetnie spisali się ponadto pozostali zawodnicy występujący na XVII Międzynarodowym Turnieju im. Bronisława Kubickiego. Damian Tymosz, Rafał Rzeźnik i Łukasz Skoczylas wygrali swoje walki. Nie zawiedli również pozostali zawodnicy Gwarka pokazując się kibicom Ziemi Świętokrzyskiej z bardzo dobrej strony. Na 128 zawodników nasz okręg zająl wysokie 2 miejsce

17.11. Puchar Polski Ostrołęka  W zawodach wzięli udział bokserzy Gwarka Łęczna, a najlepiej zaprezentował się Tomasz Smerdel. Wychowanek trenerów Bolesława Charendarza i Marka Kozaka pokonał po zaciętej walce Karola Barana (UOLKA Ostrów Maz.)

24.11 Busko Zdrój – Reprezentacja Polski Klubów Gwardyjskich pokonała w towarzyskim meczu bokserskim rozegranym w Busko Zdroju Reprezentacje Klubów Bokserskich Okręgu Lubelskiego 16:4. W barwach gwardyjskich wystąpił zawodnik Gwarka Michał Smerdel, który pewnie pokonał Damiana Tymosza. Michał został uznany najelpszym technikiem spotkania.

30.11-02.12.2012 w Poznaniu odbyły się I Mistrzostwa Polski Młodzików im. Pawła SZYDŁY. Wzięło w nich udział 64 zawodników wyłonionych z eliminacji strefowych. W zawodach startowało dwóch naszych zawodników: Cezary Kurowski(46 kg) i Dawid Turek(48 kg).

08.12 Łęczna . Po niezwykle ciekawych i wyrównanych walkach Gwarek Łęczna pokonał w towarzyskim meczu bokserskim niemiecki TV Alzey 11:7. Tym samym Niemcom nie udał się rewanż za kwietniową porażkę odniesioną w Łęcznej.

2013

6.01.2013r. Jak co roku redaktor bokser.org Jarosław Drozd opublikował subiektywy ranking TOP 100 polskich pięściarzy amatorskich. W każdej kategorii wagowej uwzględnił 10 najlepszych jego zdaniem pięściarzy w ubiegłym roku. W czołowych dziesiątkach swoich kategorii znaleźli się zawodnicy Gwarka Łęczna bracia Tomasz i Michał Smerdelowie
Tomasz w kategorii 52 kg został sklasyfikowany na 10 miejscu, natomiast Michał Smerdel w 56 kg zajął 4 lokatę. Redaktor Drozd docenił częstotliwość startów Michała pisząc Spore nadzieję należy wiązać z Michałem Smerdelem, który w ub. roku był bardzo aktywny. Zawodnik z Łęcznej przegrał tylko z Mazikiem, Burzyńskim i Adilem Aslanowem. Dziwić może niska pozycja Tomka, szczególnie jeżeli uwzględnimy zawodników którzy znajdują się przed nim. Mistrz Polski juniorów pokonał w tym roku przecież dziewiątego Jóźwika a ósmy Waleszczak był dwukrotnie wysoko wypunktowywany przez Tomka.

52 kg
1 Rafał Kaczor (1982) Box-Team Wałbrzych
2 Piotr Gudel (1990) Cristal Białystok
3 Grzegorz Brynda (1993) Kontra Elbląg
4 Grzegorz Kozłowski (1993) Gwardia Warszawa
5 Sebastian Bartnik (1993) Czarni Słupsk
6 Paweł Nowak (1992) Olimp Szczecin
7 Krystian Pawlikowski (1990) Zagłębie Konin/PKB
8 Patryk Waleszczak (1994) Champion N. Dwór Maz.
9 Marcin Jóźwik (1994) Gwardia Szczytno
10 Tomasz Smerdel (1994) Gwarek Łęczna

56 kg
1 Mateusz Mazik (1989) RUSHH Kielce
2 Sylwester Kozłowski (1993) Gwardia Warszawa
3 Mariusz Burzyński (1988) Box-Team Wałbrzych
4 Michał Smerdel (1992) Gwarek Łęczna
5 Daniel Żaboklicki (1988) Legia Warszawa
6 Marek Pietruczuk (1994) Victoria Ostrołęka
7 Radomir Obruśniak (1994) Róża Karlino
8 Andrzej Wasilewski (1994) Kontra Elbląg
9 Tomasz Resól (1993) Skorpion Szczecin
10 Dawid Oborski (1993) Energetyka Lubin

Michał Smerdel – w Kadrze Narodowej

Michał Smerdel został powołany na zgrupowanie kadry narodowej,które odbędzie się w dniach 18-26.01.2013r w Ośrodku Sportowym „Start” w Wiśle. Zgrupowanie będzie częścią przygotowań do prestiżowego turnieju na Węgrzech, który odbędzie się w lutym. Bardzo cieszę się z tego powołania.– mówi srebrny medalista Mistrzostw Polski Młodzieżowców. Ciężko pracuję i dostrzeżenie mnie przez trenera Nowaka to docenienie mojego wysiłku. Mam nadzieję, że nie zawiodę zaufania trenera i zaprezentuje dobrą formę.– kończy Michał.

21.01.2013 Łęczna. W ubiegła sobotę zawodnicy Gwarka Łęczna i Boks Lublin spotkali się na wspólnych sparingach, które były częścią przygotowań do nowego sezonu. Trenerzy Marek Kozak i Ryszard Murat skonfrontowali ze sobą zawodników o podobnym stażu i wyszkoleniu technicznym, dzięki czemu w ringu mogliśmy zobaczyć ciekawe pojedynki m.in. Tomasza Smerdela z Mateuszem Dubanowiczem czy szalenie ambitnych młodych pięściarek Alicji Karpińskiej, Anny Kuleszy oraz Pauliny Żmudziak. Spotkanie przebiegły w przyjaznej atmosferze i na pewno pomogło w doskonaleniu formy naszych zawodników.

02.02.2013 Ostróda. Michał Smerdel awansował do finału I GP PZB rozgrywanego w Ostródzie. Po zwycięstwie w ćwierćfinałowym pojedynku Michał zwyciężył dzisiaj jednogłośnie na punkty Marcina Kłosowskiego (Pomorzanin Toruń). W jutrzejszym finale Smerdela czeka ciężka przeprawa z wielokrotnym mistrzem Polski, medalistą juniorskich mistrzostw świata, reprezentantem Hussars Poland Dawidem Michelusem.

14-17.02.2013 Gdańsk. W II Grand Prix rozgrywanym w Gdańsku Michał Smerdel po raz kolejny zajął drugie miejsce. Po zwycięstwach w świetnym stylu z Grzegorzem Bryndą (udany rewanż za finał Mistrzostw Polski Juniorów 2010) i Danielem Żaboklickim w finale Michał zaboksował dużo poniżej oczekiwań z reprezentantem Hetmana Białystok Sylwestrem Kozłowskim. Sędziowie jednogłośnie przyznali zwycięstwo wychowankowi warszawskiej Gwardii. Po 2 turniejach Grand Prix dzięki dwóm finałom Michał przewodzi klasyfikacji wagi 56 kilogramów i jest pewny udziału w marcowych Mistrzostwach Polski Seniorów. Tego samego pewny nie może być Tomasz Smerdel, który w Gdańsku z turniejem pożegnał się już w ćwierćfinale.Tomek absolutnie nie był gorszy od Marka Pietruczuka. Nasz zawodnik przegrał po prostu z „nazwiskiem”, dodatkowo zawodnik Victorii Ostrołęka ukarany został ostrzeżeniem. – relacjonuje kierownik klubu Andrzej Kogut, który sekundował naszym zawodnikom wraz z trenerem Markiem Kozakiem.

22-24.02.2013 Chełm. Mistrzostwa Okręgu Lubelskiego

Sporym sukcesem zakończyły się Mistrzostwa Okręgu Lubelskiego rozegrane w Chełmie. Zawodnicy Gwarka Łęczna dowodzeni przez trenerów Bolesława Charendarza i Marka Kozaka zdobyli 9 złotych medali (Alicja Karpińska, Agata Krajewska, Hubert Ruta, Cezary Kurowski, Dawid Turek, Łukasz Skoczylas, Albert Kołodziej, Tomasz
Smerdel, Michał Smerdel) a Paweł Jaszuk, Bartosz Gała i Grzegorz Kowalczuk stanęli na niższych stopniach podium.
W klasyfikacji klubowej nasz klub uplasował się na 3 miejscu. Ta lokata wynika z systemu punktowania, który premiował stoczone walki, podczas gdy nasi najlepsi zawodnicy jak Tomasz Smerdel czy Cezary Kurowski nie znaleźli opnentów, zarabiając przy tym zaledwie 1 pkt do końcowej tabeli. Drużynowo najlepszy okazał się Sport Club Lublin prowadzony przez trenera Pawła Berejowskiego. Na szczególne brawa zasługuje debiutantka Alicja Karpińska, która w znakomitym stylu pokonywała swoje przeciwniczki, kwalifikując się przy tym do Mistrzostw Polski Juniorek. Organizatorzy przyznali jej tytuł najlepszej zawodniczki imprezy. Najlepszym zawodnikiem całych zawodów został wybrany natomiast Michał Smerdel, który pokazał bardzo efektowny boks.

Wyniki finałów:
sobota
48 kg juniorki: Beata Rusiecka (Mechanik Włodawa) – Milena Wachowska (Kalina Lublin) 2 pps.
51 kg juniorki: Anna Kulesza (Boks Lublin) – Alicja Karpińska (Gwarek Łęczna) 0:3
69 kg juniorek: Izabela Badurek (Fight Club Lublin) – Agnieszka Osial(Orlęta Łuków) 0:3
54 kg kadeci: Dawid Turek (Gwarek Łęczna) – Daniel Lipczyński (Paco Lublin) 3:0
57 kg kadeci: Jarosław Dorociak – Mateusz Woch (obaj Sport Club) w.o
80 kg kadeci: Wojciech Zaprawa (MKS II LO) – Bartek Krukowski (Boks Lublin) 3:0
81 kg seniorzy: Mateusz Gątnicki (Paco Lublin) – Jakub Prebejusz (Rocky Krasnystaw) 3:0.

niedziela
50 kg kadetek: Katarzyna Słowik (Olimp Lublin) – Emilia Walczak (Sport Club Lublin) 1 pps.
51 kg seniorek: Małgorzata Choma (Mechanik Włodawa) – Alina Szyszko (Boks Lublin) 3:0
50 kg kadeci: Paweł Banaszek (Olimp Lublin) – Patryk Woźniak(Sport Club) 0:3
52 kg kadeci: Alen Hamzic (Sport Club) – Pacaj Patryk (Hetman Zamość) 3:0
60 kg kadeci: Kamil Tkaczyk (Paco Lublin) – Kamil Blicharz (Sport Club) 0:3
52 kg juniorzy: Adrian Kowal (Olimp) – Piotr Woźniak (Sport Club) walkower
56 kg juniorów: Damian Tymosz (Sport Club) – Mateusz Dubanowicz (Boks Lublin) 3:0
60 kg juniorów: Łukasz Skoczylas (Gwarek Łęczna) – Dawid Ćwirko-Godycki (MKS II LO Chełm) 3:0
64 kg juniorzy: Krzysztof Burzec (Sport Club) – Bartosz Gała (Gwarek Łęczna) walkower
69 kg juniorzy: Karol Rogalski (Hetman Zamość) – Szymon Popek (MKS II LO Chełm) 3 r. dyskwalifikacja
75 kg juniorów: Jakub Rogalski (Hetman) – Rafał Rzeżnik (Sport Club) 0:3
81 kg juniorzy: Albert Kołodziej (Gwarek Łęczna) – Marek Bogusz (Paco) 3:0
91 kg juniorów: Sebastian Pieńkosz (Orlęta Łuków) – Mikołaj Lewczuk (Paco) 1:2
60 kg seniorzy: Michał Smerdel (Gwarek) – Damian Osipiuk (Paco) 3:0
64 kg seniorzy: Tomasz Kąkol (Paco) – Kacper Świetlaga Kacper (Olimp) 2 pps.
69 kg seniorów: Grzegorz Kowalczuk (Gwarek) – Karol Pawlina (Olimp) 1:2
75 kg seniorów: Jakub Salitra (Rocky Krasnystaw) – Kamil Latusek (Paco) 0:3
91 kg seniorów: Bartłomiej Krasuski (Olimp Lublin) – Bartosz Wdowiak (MKS II LO Chełm) 3 pps.
+ 91 kg seniorów: Jeremi Ziętek – Maciej Szeląg (obaj niestowarzyszeni) 3. RSC

03.03.2013 Ząbkowice Śląskie.    Tomasz Smerdel wywalczył srebrny medal podczas III Grand Prix PZB 2013 rozgrywanego w Ząbkowicach Śląskich. Po przekonowujących zwycięstwach z Denisem Grzesiakiem oraz Damianem Żaboklickim, Smerdel w finale musiał uznać wyższość rewelacji turnieju Tomasza Resóła (Skorpion Szczecin). Walka była szalenie wyrównana, a po ostatnim gongu obserwatorzy spodziewali się zwycięstwa Smerdela, jednak to ręka Resóła powędrowała w górę.

Wyniki finałów
49kg Jagodziński Dawid (Hetman Białystok) vs Peryt Wojciech (Broń Radom) 3:0
56kg Resól Tomasz (Skorpion Szczecin) vs Smerdel Tomasz (Gwarek Łęczna) 2:1
64kg Kostecki Mateusz (PKB Poznań) vs Strugała Mateusz (Gwardia Wrocław) 3:0
69kg Białas Dawid (MOSM Tychy) vs Rumiński Paweł (OZB Warszawa) 0:3
75kg Gromadzki Tomasz (06 Kleofas Katowice) vs Piejek Marcin (Sparta Złotów) 3:0
81kg Gątnicki Mateusz (PACO Lublin) vs Tryc Mateusz (Fenix Warszawa) 0:3
81kg Kusiński Paweł (SAKO Gdańsk) vs Gredke Piotr (Hetman Białystok) 1:2
91kg Cieślak Michał (Broń Radom) vs Krasuski Bartłomiej (Olimp Lublin) 3:0
+91kg Stępien Przemysław (GUKS Carbo Gliwice) vs Kosela Krzysztof (PACO Lublin) 0:3

12-14.04.2013 Grudziądz.   Bez medalu z odbywających się w Grudziądzu XX Mistrzostw Polski Juniorów wrócą zawodnicy Gwarka Łęczna. Boksujący a kategorii 60 kg Łukasz Skoczylas po świetnym pojedynku z Markiem Budzyńskim (ŁC Sportów Walki Łódź), którego pokonał w drugiej rundzie przez poddanie, wczoraj musiał uznać wyższość Maksymiliana Gibadło (Ring Sanok). – Łukasz dobrze przeboksował pierwszą rundę, jednak w dalszej części walki pogubił się i słusznie uznał wyższość Gibadło. Porażkę poniósł również Albert Kołodziej, od którego lepszy okazał się Tomasz Kiernozek (Victoria Ostrołęka). Do strefy medalowej udało się awansować trzem reprezentantom Lubelszczyzny.

11.05.2013 Łęczna. Mecz MGKS Gwarek vs Victoria Ostrołęka.

Gwarek Łęczna wyraźnie pokonał 15:5 Victorie Ostrołęka w towarzyskim meczu bokserskim rozegranym w Łęcznej. Do zwycięstwa łęczyńskiej ekipy najbardziej przyczynili się bracia SmerdelowieDawid Turek oraz Łukasz Skoczylas, który został wybrany najlepszym zawodnikiem ekipy z Łęcznej. W ekipie gości wyróżniony został Paweł Żarnoch. Bardzo ambitnie zawalczyli debiutujący na ringach braciaOkońscy. Dobrze spisały się stawiające pierwsze kroki na ringach dziewczyny, szczególne brawa należą się Agacie Krajewskiej, która pokazała bardzo dojrzały boks. Najładniejsze walki stoczyli bracia Smerdelowie. Tomasz po zaciętym pojedynku wypunktował Karola Barana. „Czarodziej” skutecznie kontrował cieższego rywala prawą ręką nie zostawiając sędziom żadnych wątpliwości. Stojący na wysokim poziomie technicznym pojedynek stoczyli Michał Smerdel i Paweł Żarnoch. Po trzech zaciętych rundach ogłoszono remis. Wyniki wszystkich walk w rozwinięciu.

Gwarek Łęczna – Victoria Ostrołęka 15:5
43 kg: Eryk Okoński – Jakub Waszkiewicz remis (1:1)
48 kg: Dawid Okoński – Bartosz Kowalczyk 0:3 (1:3)
50 kg: Cezary Kurowski – Adam Matacki remis (2:4)
54 kg: Dawid Turek – Marcin Orzech 3:0 (4:4)
57 kg: Jarosław Dorociak – Kacper Waszkiewicz 3:0 (6:4)
60 kg: Łukasz Skoczylas – Tobiasz Orzech remis (8:4)
75 kg: Rafał Rzeźnik – Kamil Ziemek 3:0 (10:4)
80 kg: Konrad Kowalski – Grzegorz Bacławski 3:0 (12:4)
58 kg: Tomasz Smerdel – Karol Baran 3:0 (14:4)
60 kg: Michał Smerdel – Paweł Żarnoch remis (15:5)

walki pokazowe
48 kg kadetki: Agata Krajewska – Wiktoria Gontarska (MKS Kalina) remis
50 kg: Hubert Ruta – Alan Hamzić (Sport Club) remis
51 kg juniorki: Alicja Karpińska – Paulina Żmudziak (KS Boks) remis

19.05.2013 Lublin. X Memoriał Stanisława Zalewskiego.   W zakończonym dzisiaj jubileuszowym X Memoriale im. Stanisława Zalewskiego świetnie spisali się zawodnicy Gwarka Łęczna. W ramach zawodów rozegrane zostały eliminacje do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Do Mistrzostw Polski kadetów, które rozgrywane będą w Łodzi, w świetnym stylu awansowali ubiegłoroczni mistrzowie Polski młodzików Cezary Kurowski (48 kg) i Dawid Turek (54 kg). Dawid został ponadto wybrany najlepszym zawodnikiem dwudniowych zawodów ! W turnieju memoriałowym zwycięstwo odniósł natomiast Michał Smerdel, który w w kategorii 57 kg pokonał jednogłośnie mistrza Polski juniorów Adriana Kowala (Olimp Lublin). Dokładne wyniki w rozwinięciu
46 kg: Bartłomiej Mądroń (MKS II LO Chełm) – Amadeusz Jaskulecki (MKS II LO Chełm) 0:3
48 kg: Piotr Pacek (Sport Club Lublin) – Cezary Kurowski (Gwarek Łęczna) 0:3
50 kg: Alen Hamzić (Sport Club Lublin) – Paweł Banaszek (Olimp Lublin) 3:0
52 kg: Patryk Woźniak (Sport Club Lublin) – Krystian Niegoda (MKS II LO Chełm) walkower
54 kg: Dawid Turek (Gwarek Łęczna) – Igor Gaponiuk (Cristal Białystok) 3:0
57 kg: Jarosław Dorociak (Sport Club Lublin) – Patryk Boruta (Cristal Białystok) 0:3
60 kg: Adrian Jachimowicz (OSiR Suwałki) – Kamil Blicharz (Sport Club Lublin) 3:0
63 kg: Adrian Rogowski (Cristal Białystok) – Karol Woronowicz (Boxing Sokółka) 3:0
66 kg: Patryk Topczewski (Cristal Białystok) – Michał Soczyński (MKS II LO Chełm) 1:2
70 kg: Krystian Taudul (Boxing Sokółka) – Damian Taudul (Boxing Sokółka) walkower
75 kg: Piotr Arnista (Tiger Łomża) – Mateusz Brodowski (OSiR Suwałki) 1 pps.
80 kg: Dawid Witosławski – Piotr Brałkowski (obaj Cristal Białystok) 3 RSC
+80 kg: Wojciech Zaprawa – Marcin Grabarczuk (obaj MKS II LO Chełm) 2. pps

25.05.2013 Ostrołęka. Mecz rewanżowy

Pięściarze Victori Ostrołęka udanie zrewanżowali się bokserom Gwarka Łęczna za porażkę poniesioną dwa tygodnie temu na ringu w Łęcznej. Na własnym terenie pewnie pokonali Gwarka 15:5. Najwięcej emocji zebranej publiczności przyniosły walki Dawida Turka z Norbertem Borzęckim oraz Adriana Woźniaka z Patrykiem Waleszczakiem. Turkowi nie udał się rewanż za porażkę poniesioną na Srebrnej Łódce, po walce stojącej na bardzo wysokim poziomie technicznym lepszy okazał się Borzęcki, który był minimalnie szybszy i dokładniejszy od Dawida. Prawdziwy thriller zafundowali kibicom Woźniak z Waleszczakiem. Woźniak (młodszy od rywala 2 lata, który jest tegorocznym vicemistrzem Polski juniorów) nie przestraszył się rywala i odważnie wszedł w pojedynek jednak pod koniec pierwszego starcia został złapany potężnym lewym sierpowym, pod którym ugięły mu się nogi i sędzia zmuszony był liczyć. W drugiej rundzie to Adrian zrewanżował się pięknym za nadobne, trafiając silnym podbródkowym, który posłał Waleszczaka na deski. Po zażartej walce sędziowie orzekli remis. Na pochwały zasługują najmłodsi zawodnicy Gwarka czyli bracia Okońscy i Hubert Ruta, którzy mimo małego stażu pokazali niemałe umiejętności oraz duże serce do walki. Poniżej oczekiwań zaprezentowali się Tomasz Smerdel, który dał się zdominować Markowi Pietruczukowi oraz Rafał Rzeźnik, który przegrał z Kamilem Ziemkiem. Wszystkie wyniki w rozwinięciu.

Victoria Ostrołęka – Gwarek Łęczna 15-5

46kg młodzik Jakub Waszkiewicz – Eryk Okoński 2-1
50kg młodzik Adam Motacki – Dawid Okoński 3-0
50kg młodzik Bartosz Kowalczyk – Hubert Ruta 0-3
52kg junior Patryk Waleszczak – Adrian Woźniak remis
54kg kadet Norbert Borzęcki – Dawid Turek 3-0
60kg kadet Kacper Waszkiewicz – Jarosław Dorociak 0-3
60kg junior Tobiasz Orzech – Łukasz Skoczylas 0-3
60kg senior Marek Pietruczuk – Tomasz Smerdel 3-0
64kg senior Paweł Żarnoch – Michał Smerdel 3-0
75kg junior Kamil Ziemek – Rafał Rzeźnik 3-0

27.05.2013 Łęczna, zawodnicy Gwarka uchonorowani przez Starostę Powiatu Łęczyńskiego. Starosta Powiatu Łęczyńskiego Adam Niwińskiwręczył pamiątkowe statuetki zawodnikom i trenerom Gwarka Łęczna za wyniki sportowe w roku 2012. Uhonorowani zostali Cezary Kurowski, Dawid Turek (mistrzowie Polski młodzików), Tomasz Smerdel (mistrz Polski juniorów), Michał Smerdel (brązowy medalista mistrzostw Polski seniorów) oraz trenerzy Bolesław Charendarz iMarek Kozak. Wręczenie pamiątek odbyło się podczas obrad Rady Powiatu.

06.06.2013 Białystok.IV Grand Prix PZB 2013.    Michał Smerdel pewnie pokonał Denisa Grzesiaka (Szotrm Szczecin) i awansował do  półfinału gdzie jego rywalem był Tomasz Resół (Skorpion Szczecin).  W półfinale był też Tomasz Smerdel, który skrzyżujował rękawice ze swoim niedawnym pogromcą Markiem Pietruczukiem(Victoria Ostrołęka). Porażką zakończyły się półfinałowe zmagania braci Smerdelów podczas IV Grand Prix PZB rozgrywanego w Białymstoku.Tomasz Smerdel po raz drugi w ostatnim czasie musiał uznać wyższość Marka Pietruczuka (Victoria Ostrołęka).  Obaj nasi zawodnicy mieli zagwarantowany udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Wałczu.

20-22.09.2013 Busko Zdrój. III Otwarte Gwardyjskie Mistrzostwa Polski. Sukcesem zakończyły się III Otwarte Gwardyjskie Mistrzostwa Polski rozgrywane w Busko Zdroju. Złote medale wywalczyli Hubert Ruta (52 kg młodzik), Tomasz Smerdel (56 kg senior) oraz Michał Smerdel (60 kg senior). Dobre walki stoczyli również Cezary Kurowski (52 kadet) oraz Łukasz Skoczylas (60 kg junior). Nasz występ można uznać za udany – komentuje trener Marek Kozak. Ładnie rozwija się nam Hubert Ruta, który powoli zaczyna nabierać doświadczenia. W tym roku czekają go pierwsze poważne zawody – Mistrzostwa Polski Młodzików. Walka Tomasza Smerdela z pewnością byłaby bardzo zażarta, ale Daniel Żaboklicki doznał poważnej kontuzji i nie mógł kontynuować walki. Michał w swoim stylu wypunktował rywala, ale w dalszym ciągu popełnia ten sam błąd. Biję za mało, przepuszcza rywala ale nie potrafi skutecznie go skontrować. Michał nie pokazuję pełni swoich umiejętności. Szkoda przegranych walk Czarka i Łukasza gdyż do zwycięstwa zabrakło niewiele. – kończy trener Kozak.

28.09.2013 Słupsk – XII Międzynarodowym Turnieju o „Srebrne Rękawice” Słupska.Łukasz Skoczylas (60 kg junior) i Tomasz Smerdel (56 kg senior) odnieśli zwycięstwa w XII Międzynarodowym Turnieju o „Srebrne Rękawice” Słupska. Po półfinałowych wygranych z niewygodnymi Niemcami w sobotnich finałach Skoczek odprawił z kwitkiem Macieja Mazura (SKB Czarni Słupsk) a Tomasz Smerdel pokonał Adriana Frąckiewicza (Stargardu Szczeciński). Zwycięstwo odniósł również młodzik Hubert Ruta, który okazał się lepszy od Nikodema Milewskiego ze Stargardu Szczecińskiego. Drugie miejsca zajęła Alicja Karpińska oraz Czarek KurowskiNasi zawodnicy pokazali wielki charakter, a także niemałe umiejętności, które dostrzegli legendy polskiego boksu w postaci Kazimierza Adacha (brązowy medal na IO w Moskwie) oraz Wiesława Rudkowskiego (srebro w Monachium). To dobry prognostyk przed sobotnim meczem z Victorią Ostrołęka.

05.10.2013 Łęczna, Mecz Łęczna – Ostrołeka. 

Gwarek Łęczna po ciekawym meczu pokonał Victorie Ostrołęka 13:7. Spotkanie miało charakter towarzyski i było przeglądem kadr obu klubów. Zgodnie z zapowiedziami najciekawszy pojedynek stoczyli Michał Smerdel oraz Marek Pietruczuk.
Przed oficjalnym rozpoczęciem meczu odbyły się trzy walki towarzyskie. Bartosz Gała zmierzył się z Mariuszem Tobiaszem, Alicja Karpińska z Martyną Żebrowską a Kamil Blicharz z Damianem Krukowskim. We wszystkich trzech potyczkach odnotowano remis. Walki meczowe rozpoczęły się od mocnego uderzenia. Rafał Rzeźnik rozpoczął walkę z Przemysławem Zyśkiem bardzo spokojnie, jednak od drugiej rundy na ringu rozgorzała prawdziwa wojna. Zyśk starał się stopować Rafała ciosami prostymi a ten konsekwentnie dążył do półdystansu. Ostatecznie sędziowie wytypowali remis. Ciekawy przebieg miała walka Patryka Woźniaka z Patrykiem Waleszczakiem. Obecni na ich pierwszym, prawdziwie epickim pojedynku rozegranym w maju w Ostrołęce liczyli na powtórkę. I nie zawiedli się. Bokserzy przez trzy rundy zasypywali się gradem ciosów, których więcej zadał Patryk i to jego ogłoszono zwycięzcą. Cieszyć może postęp jaki widać w boksie Łukasza Skoczylasa.”Skoczek” boksuje coraz pewniej i dodaje do swojego arsenału coraz to nowe sztuczki. Wczoraj nie miał problemów z pokonaniem Kacpra Waszkiewicza. Świetną walkę stoczyli Michał Smerdeli Marek Pietruczuk. Wychowanek trenera Mieczysława Mierzejewskiego co rusz polował na „Smerdka” krótkimi sierpami a ten skutecznie się bronił i kontrował szarżującego rywala. Po jednej z najlepszych technicznie walk rozegranych w ostatnich latach w Łęcznej sędziowie orzekli słuszny remis, a obaj zawodnicy zostali wybrani zawodnikami meczu. „To była zdecydowanie najlepsza walka. Bardzo podobała mi się również postawa Łukasza Skoczylasa.” – skomentował trener Marek Szeremeta, który wraz z trenerem Markiem Kozakiem przygotowywał drużynę do meczu. Rewanż odbędzie się w listopadzie w Ostrołęce.
Partnerem głównym spotkania był Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A. a patronem medialnym Radio Lublin.
Wyniki walk:
43.5 kg młodzik: Dawid Okoński (Gwarek) – Jakub Waszkiewicz remis
54 kg kadet: Cezary Kurowski – Adam Motacki r:2
54 kg kadet: Patryk Woźniak – Patryk Waleszczak 3:0
57 kg kadet: Jarosław Dorociak – Marcin Orzech 3-0
66 kg kadet: Michał Soczyński – Tobiasz Orzech remis
60 kg junior: Łukasz Skoczylas – Kacper Waszkiewicz 3-0
56 kg senior: Tomasz Smerdel – Damian Tymosz remis
60 kg senior: Michał Smerdel – Marek Pietruczuk remis
69 kg senior: Rafał Rzeźnik – Przemysław Zyśk remis
91 kg senior: Bartłomiej Krasuski – Paweł Kaczorowski 2:r

Stan meczu 13:7.

26-27.10.2013 Lublin. Międzywojewódzkie Mistrzostwa Polski Młodzików – eliminacje. Adrian Roczon i Daniel Przystupa wygrali swoje kategorie wagowe podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Polski Młodzików rozegranych w Lublinie. Tym samym zapewnili sobie awans do ogólnopolskiego turnieju w Poznaniu, który wyłoni najlepszych pięściarzy kraju w tej kategorii wiekowej. Ta sztuka nie udała się niestety Hubertowi Rucie, który w finale musiał uznać wyższość swojego rywala.

09-10.11.2013 Dębica. III Dębicka Gala Boksu. Tomasz Smerdel odniósł kolejne, bardzo pewne zwycięstwo. W Dębicy pokonał reprezentanta gospodarzy Bolesława Guzka. Cięższy i silniejszy fizycznie Guzek stale nacierał na Smerdela, który umiejętnie radził sobie z jego atakami. Sędziowie orzekli jednogłośne zwycięstwo naszego zawodnika. W pozostałych walkach ze zwycięstwa mógł cieszyć się Bartosz Gała a wyższość swoich rywali musieli uznać Hubert Ruta i Łukasz Skoczylas. W niedzielę Ruta i Patryk Jaszczuk wzięli udział w meczu Busko- Tarnów (wynik meczu 18:4), gdzie zremisowali swoje pojedynki.

16.11.2013 Ostrołęka. Mecz rewanżowy Ostrołęka – Łęczna. 

Gwarek Łęczna zremisował w kolejnym już towarzyskim meczu z Victorią Ostrołęka 10:10. Spotkanie było rewanżem za mecz rozegrany miesiąc temu w Łęcznej, gdzie lepszy okazał się Gwarek. Ważne zwycięstwa odnieśli Hubert Rutaoraz Paweł Jaszczuk, którzy przełamali niekorzystną serie porażek.„To był dobry występ naszych zawodników.” – mówi trener Marek Kozak. „Najbardziej jestem zadowolony z postawy Pawła Jaszczuka oraz Alicji Karpińskiej. Paweł zaboksował wręcz rewelacyjnie, co docenili organizatorzy przyznając mu tytuł najlepszego kadeta zawodów. Wyróżniony został również Piotrek Woźniak,a po stronie Victorii Tomasz Kiernozek” – podsumowuje trener Kozak.
MGKS Gwarek Łęczna składa serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji dwumeczu: trenerom Pawłowi Berejowskiemu z Klubu Sport Klub Lublin oraz Józefowi Radziewiczowi z Klubu II LO Chełm, którzy w obu meczach wypożyczyli swoich zawodników do startów w barwach Klubu Gwarek Łęczna. Przyczynili się tym bardzo do sukcesu naszej drużyny..
Serdeczne podziękowania MGKS Gwarek Łęczna kieruje dla Partnera głównego zawodów dwumeczu: 5.10.2013 w Łęcznej i 16.11.2013 w Ostrołęce, firmy Lubelski Węgiel „Bogdanka” SA , bez którego wsparcia tak ważna impreza sportowa jak ten dwumecz nie mogła by się odbyć.

Victoria Ostrołęka – Gwarek Łęczna 10-10
Jakub Waszkiewicz – Piotr Jędrzejewski 3-0
Bartosz Kowalczyk – Hubert Ruta 0-3
Tobiasz Orzech – Michał Soczyński remis
Martyna Żebrowska – Alicja Karpińska 0-3
Damian Krukowski – Jarosław Dorociak remis
Martin Zaniewski – Paweł Jaszczuk 0-3
Adam Motacki – Piotr Woźniak 0-3
Tomasz Kiernozek – Rafał Rzeźnik 3-0
Kamil Ziemek – Kamil Stanek 3-0
Grzegorz Bacławski – Wojciech Zaprawa 3-0

01.12.2013 Zamość. Memoriał Jerzego Suchodoła. Pozytywnie zaprezentowali się młodzi zawodnicy Gwarka Łęczna na XV. Międzynarodowym Memoriale im. Jerzego Suchodoła. Do Zamościa udała się bardzo niedoświadczona ekipa, która pokazała jednak kawał dobrego boksu. Świetnie zaprezentował się najmłodszy Dawid Okoński, który zanotował dwie wygrane w tym jedną, efektowną „czasówkę”. Coraz dojrzalej prezentuje się Hubert Ruta. Hubert walczy mądrze, wykorzystuje swoje warunki fizyczne nie wdając się w bezsensowną bijatykę. Alicja Karpińska pewnie wygrała swoją walkę. Debiutujący Adrian Paryż iSławomir Socha przegrali swoje pojedynki, ale pokazali zacięcie i serce do walki, które na początku startów każdego zawodnika jest najważniejsze. Z Poznania z brązowym medalem wraca Adrian Roczon. 
Z pozostałych walk warto podkreślić udany rewanż Patryka Woźniaka na Sebastianie Gierada oraz wysoką formę Rafała Rzeźnika. Poziom walk zawyżyli pięściarze z Ukrainy i Litwy. Wspomniani zawodnicy Berej Boxing Club zaprezentują się łęczyńskiej publiczności w zbliżającym się meczu ze Stuttgartem.

07.12.2013 Łęczna Mecz MGKS Gwarek Łęczna vs reprezentacja Okręgu Stuttgardt.  

Gwarek Łęczna pokonał reprezentacje okręgu Stuttgart 12:8. Walki stały na bardzo wysokim poziomie, a kilka z nich było bardzo efektownych. Partnerem głównym turnieju był LUBELSKI WĘGIEL BOGDANKA S.A.
Gwarek wzmocniony był zawodnikami SKB Czarni Słupsk. Ekipa, która przybyła na czele z byłym wybitnym zawodnikiem tego klubu, brązowym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Moskwie a obecnie prezesem „Czarnych” Kazimierzem Adachem ,pokazała się z dobrej strony. Nie zawiedli tradycyjnie pięściarze Berej Boxing Club, który dołożyli sporą cegiełkę do końcowego sukcesu. Spotkanie rozpoczęło się od dwóch świetnych występów najmłodszych zawodników Gwarka. Dawid Okoński i Hubert Ruta pewnie wygrali swoje walki. Znakomicie zaprezentował się szczególnie Dawid, który w niecałe dwie rundy zdemolował rywala zmuszając sędziego do przerwania pojedynku. Porażkę zanotował Patryk Woźniak, który poszedł „na wojnę” z Jonasem Stangiem. Niemiec był minimalnie szybszy i to zdecydowało o jego triumfie. Bardzo wyrównany przebieg miała walka Łukasza Skoczylasa. Obaj bokserzy bombardowali się nieustannym gradem ciosów. Szala zwycięstwa przechylała się a to raz na korzyść „Skoczka” a to raz na korzyść Skilarowa. O nieznacznym zwycięstwie naszego zawodnika zdecydował mocny cios Łukasza zadany w drugim starciu, który „usadził” na macie ringu jego rywala. Efektownie walkę zakończył Damian Tymosz, który prawą ręką znokautował Sebstiana Bartnika. Wymieniony pojedynek jak i potyczka Piotra Woźniakaz Natanem Konszewiczem były walkami turniejowymi i nie były wliczane do ostatecznego bilansu meczu.
Najbardziej widowiskowy przebieg miał pojedynek Tomka Smerdela z Dieterem Geierem. Smerdel rozpoczął walkę bardzo usztywniony. Nie mógł znaleźć pomysłu na doświadczonego Niemca, który karcił go mocnymi sierpami. Wolny i gubiący dystans Tomek był łatwym celem do trafienia, przez co wyraźnie przegrał dwie rundy. W trzeciej nastąpiło jednak prawdziwe odrodzenie Smerdela. Od gongu agresywnie ruszył na Geiera polując na lewy hak. Udało się. Tomek przycelował w okolicę wątroby, co wyraźnie odczuł zraniony rywal. Smerdel poczuł krew i ponowił atak, którego Niemiec nie wytrzymał i bezwładnie osunął się na deski. Z trudem powstał „na osiem”, ale nadal odczuwał skutki bombardowania Tomka. W ringu rozpętała się prawdziwa wojna, którą lepiej zniósł nasz zawodnik. Rywal został ukarany dodatkowo ostrzeżeniem za cios po komendzie „stop” i to zadecydowało o zwycięstwie wychowanka Gwarka. Wielkie emocję zakończone happy endem. W ostatniej potyczce kawał rozsądnego boksu pokazał utytułowany na krajowych ringach Tomasz Mazur. Mecz zakończył się wynikiem 12:8. Najlepszymi zawodnikami zostali uznani Tomasz Smerdel (Gwarek), Tomasz Mazur (Czarni Słupsk) i Jonas Stang (Stuttgart).

2014

01-02.02.2014 Lublin  Bracia Okońscy, Damian Paryż oraz Łukasz Skoczylas zwyciężyli w I Turnieju Lubelszczyzny, który przed ostatnie dwa dni odbywał się na obiektach VI Liceum w Lublinie. Na zaproszenie Berej Boxing Club w Lublinie zjawiło się 86 zawodników. Poziom walk był zróżnicowany; w ringu pokazali się m.in. doświadczeni i utytułowani Karol Pawlina czy Rafał Rzeźnik jak i debiutanci. Pierwsze walki toczyli m.in.Łukasz Brzyśko czy Tomasz Socha, którzy musieli uznać wyższość swoich bardziej doświadczonych rywali. Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi: Sławomir Socha (równa walka z doświadczonym rywalem) oraz Damian Paryż, który wypunktował silnego rywala z Zamościa. Poniżej swojego poziomu nie zeszli bracia Okońscy. Gratulacje należą się szczególnie dla Eryka, który boksuję zaskakująco dojrzale jak na swój wiek; każda akcja jest przemyślana i wyćwiczona na treningach. Oby tak dalej ! Nieco zawiódł Hubert Ruta, który już niedługo będzie miał szansę aby się zrehabilitować i zrewanżować Kamilowi Tkaczykowi, bowiem już za miesiąc Mistrzostwa Okręgu. Pełne wyniki w aktualnościach.

15.02.2014 Nowa Dęba – Sukcesem zakończył się udział Tomasza Smerdela w I Grand Prix PZB rozegranego w Nowej Dębie. Występ Tomka był w pewnym momencie zagrożony. Na jednym z ostatnich treningów doznał kontuzji dłoni. ” Postanowiłem zacisnąć zęby i boksować na Podkarpaciu. Grand Prix jest eliminacją do Młodzieżowych Mistrzostw Polski, więc nie mogłem pozwolić sobie na odpuszczenie tego turnieju.” – mówi Tomek. W ćwierćfinale Smerdel wylosował wolny los. W półfinale zmierzył się z Radomirem Obruśniakiem (KSW Róża Karlino).

01-02.03.2014 Lublin 126 zawodniczek i zawodników z 19 klubów zgłosiło się do Mistrzostw Okręgu Lubelskiego 2014 w boksie. Gwarek reprezentowało ostatecznie dziesięciu zawodników oraz juniorka Alicja Karpińska. Młodzicy Eryk Okoński, Adrian Okoński, Kuba Walkowiak, kadet Adrian Paryż, junior Łukasz Skoczylas oraz senior Tomek Smerdel zostali mistrzami Okręgu Lubelskiego. Srebrne medale wywalczyli kadet Patryk Jaszczuk oraz Ala Karpińska. Z brązowym medalem z Lublina wrócił kadet Adrian Roczon, junior Kamil Laskowski oraz senior Grzegorz Kowalczuk. Swoją pozycję na Lubelszczyźnie ugruntowaliSkoczylas i Smerdel, którzy nie dali szans swoim rywalom. Sporego pecha miał Kowalczuk. Grzesiek dobrze wszedł w pojedynek z groźnym i utytułowanym Karolem Pawliną, jednak pod koniec pierwszego starcia obaj zawodnicy pechowo zderzyli się głowami. Zawodnik Gwarka doznał groźnego rozcięcia powieki, które decyzją lekarza uniemożliwiło mu dalsze boksowanie. Poniżej oczekiwań zaprezentowała się niestety Ala Karpińska, która nie obroniła tytułu wywalczonego rok temu w Chełmie. Poziom zawodów był zróżnicowany. Licznie zgromadzeni fani pięściarstwa obejrzeli ciekawe seniorskie pojedynki ( ringowa wojna Rafała Rzeźnika i Kamila Latuska) natomiast poziom walk i wyszkolenia technicznego juniorów, a w szczególności kadetów pozostawiał wiele do życzenia.

10-15.03.2014 Kalisz. Z brązowym krążkiem z 85. Mistrzostw Polski Seniorów w Boksie wróci ekipa Gwarka Łęczna. Najniższe miejsce na podium zajął Tomasz Smerdel. Grzegorz Kowalczuk odpadł w eliminacjach.Nie ma co ukrywać, że apetyty (szczególnie po dobrym losowaniu) były nieco wyższe. Ćwierćfinałowy pojedynek Smerdela, które zapewnił mu brązowy medal, był jedynym odniesionym zwycięstwem przez pięściarza reprezentującego okręg lubelski…
Tomek Smerdel wylosował bardzo dobrze. W jego „połówce” nie było najgroźniejszych rywali jak Marek Pietruczuk czy Mariusz Burzyński a jedynym zagrożeniem w walce o finał wydawał się być groźny Daniel Żaboklicki. W ćwierćfinale Tomek pokonał Rafała Jamorskiego (Skalnik Wiśniówka) niejednogłośną decyzją sędziów . Nie był to jednak pokaz boksu w wykonaniu podopiecznego trenerów Marka Kozaka i Marka Szeremety. W półfinale Tomek zaboksował jeszcze słabiej ulegając Żaboklickiemu już w drugiej rundzie. Smerdel dobrze rozpoczął i wydawało się, że zaczyna ustawiać sobie rywala.W połowie rundy Żaboklicki przymierzył silnym prawym sierpowym i posłał reprezentanta Gwarka na deski. Tomek szybko wstał, ale odczuwał jeszcze skutki silnego ciosu i wyraźnie przegrał pierwszą odsłonę pojedynku. Drugie starcie miało bardzo podobny przebieg. W połowie rundy Tomek został wyliczony po raz trzeci i sędzia odesłał go do swojego narożnika.

05.04.2014 Kraśnik. Komplet zwycięstw zanotowali pięściarze Gwarka Łęczna w turnieju bokserskim o puchar Burmistrza Miasta Kraśnik. Swoje walki wygrali młodzicy Eryk Okoński i Dawid Okoński, kadeci Adrian Roczon i Paweł Jaszczuk, junior Łukasz Skoczylas oraz senior Tomek Smerdel. Porażkę poniosła jedynie juniorka Alicja Karpińska. Szczególnie ważne wydają się być wygrane Jaszczuka i Skoczylasa, którzy zrewanżowali się swoim rywalom za niespodziewane porażki poniesione w ostatnim czasie.

26.04.2014 Łęczna. W towarzyskim meczu bokserskim rozegranym w Łęcznej Gwarek Łęczna wzmocniony zawodnikami Victorii Ostrołęka pokonał Rush Kielce 12-8.Partnerem głównym turnieju był LUBELSKI WĘGIEL BOGDANKA S.A.
Kibice mogli zobaczyć parę ciekawych pojedynków. Świetnie zaprezentował się Dawid Okoński. Sebastian Wrona odważnie ruszył na naszego wychowanka, ale ten szybko uspokoił go lewym hakiem, po którym Wrona był liczony. Po chwili Dawid poprawił serią prostych ciosów i było po walce. Pokaz boksu dał Krystian Papis, który z lekkością odprawił przed czasem Kamila Wojtunika. Najbardziej wyrównany przebieg miał pojedynek pomiędzy Patrykiem Woźniakiem a Sebastianem Gieradą. Po dwóch rundach wygrywał raczej Gierada, lecz w ostatniej rundzie Patryk zepchnął rywala do głębokiej defensywy i prawdopodobnie to zdecydowało o niejednogłośnej wygranej Woźniaka. Najlepszym zawodnikiem spotkania był Łukasz Skoczylas, który nie dał żadnych szans Adamowi Koziełowi.

10.05.2014 Słupsk. Niewątpliwym sukcesem zakończył się IX Memoriał im. Aleksego Antkiewicza rozegrany w Słupsku. Głównym wydarzeniem memoriału było towarzyskie spotkanie pomiędzy ekipami Czarnych Słupsk i Gwarka Łęczna. Meczowe walki były bardzo zacięte i ciekawe. Zawodnikom nie brakowało chęci i determinacji, a niektórzy z nich prezentowali bardzo wysoki poziom wyszkolenia technicznego. Najlepszą walkę stoczyli najbardziej doświadczeni i utytułowani w obu ekipach czyli Marek Jędrzejewski i Tomasz Smerdel. Lepszy okazał się Jędrzejewski. Najlepszym zawodnikiem po stronie Gwarka został wybrany Łukasz Skoczylas, który już w środę zaczyna walkę o medale Mistrzostw Polski Juniorów, które zostaną rozegrane w Nowej Dębie. Oprócz „Skoczka” punkty dla Gwarka zdobywali Eryk Okoński, Dawid Okoński, Jarosław Dorociak, Krzysztof Burzec oraz Rafał Rzeźnik. Mecz zakończył się wynikiem 14-12 dla Czarnych. Wspólne spotkanie było dowodem owocnej współpracy pomiędzy naszymi klubami.

14.05.2014 Nowa Dęba. Bez medalu Mistrzostw Polski Juniorów z Nowej Dęby wróci Łukasz Skoczylas. Nasz „lekki” niestety już w pierwszym pojedynku musiał uznać wyższość Bartosza Grzeszczyka (Legia Warszawa).

05-08.06.2014 Elbląg. Na ćwierćfinale zakończył swój udział Tomasz Smerdel w II GRAND PRIX PZB rozegranym w Elblągu. Po wyrównanym pojedynku musiał uznać wyższość Radomira Obruśniaka (Róża Karlino). Tym samym podopieczny trenera Tomasza Różańskiego zrewanżował się naszemu Tomkowi za porażkę z pierwszego turnieju rozgrywanego w Nowej Dębie

14.06.2014 Ostrołęka. W towarzyskim meczu bokserskim rozegranym w Ostrołęce miejscowa Victoria okazała się lepsza od połączonych drużyn Gwarka Łęczna i Rushh Kielce, wygrywając 12:6. Spotkanie było bardzo wyrównane i podany wynik nie świadczy w pełni o przebiegu meczu. Najlepszymi zawodnikami zostali wybrani Dawid Okoński (Gwarek), Krystian Papis (Rushh) oraz Bartosz Szczotka (Victoria).

28.06.2014 Kielce. Ostatnim sportowym przystankiem przed wakacyjną przerwą dla zawodników Gwarka Łęczna były Kielce. Zaprzyjaźniony klub RUSHH Kielce zorganizował ciekawy event pięściarski z udziałem miejscowych zawodników oraz bokserów Gwarka.

19-21.09.2014r BMUKS „RING” Busko-Zdrój po raz czwarty zorganizował Otwarte Gwardyjskie Mistrzostwa Polski.

Impreza organizowana przez Bokserski Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „RING” Busko-Zdrój corocznie cieszy się ogromnym zainteresowaniem ekip ze wszystkich okręgów, na stałe wpisała się do kalendarza imprez pięściarskich organizowanych w naszym kraju.

W zawodach udział wzięło 120 zawodników z 24 klubów.

Bardzo dobrze wypadli w tych Mistrzostwach zawodnicy Gwarka, sponsorowani przez Łęczyńską Energetykę z Bogdanki Eryk i Dawid Okońscy, oraz Jakub Walkowiak. Bracia Okońscy powrócili ze złotymi medalami, co za tym idzie tytułami Mistrzowskimi, a Jakub ze srebrnym medalem.

04.10.2014 Starachowice. Podczas Starachowickiej Gali Boksu, 4 października 2014r, troje zawodników MGKS Gwarek Łęczna zaboksowało na starachowickim ringu.

Nasz Eryk Okoński  w ciekawej, czystej technicznie walce w wadze 54kg nie dał szans swojemu przeciwnikowi Hubertowi Orzeł, wygrywając jednogłośnie na punkty. Karolina Grabczak  mimo przegranej w swojej pierwszej na ringu walce, z bardziej doświadczoną zawodniczką Tatianą Pluta, pokazała się z jak najlepszej strony. Laura Łysiak zaboksowała w walce sparingowej, została pozytywnie odebrana przez trenerów.

W weekend 18-19 października 5 zawodników Gwarka startowało w dwóch turniejach. Obie ekipy wróciły ze złotymi medalami.

Fotorelacja tu: 18-19.10.2014r – Puchar Burmistrza Miasta Sandomierza

Bracia Okońscy uczestniczyli w Pierwszym Międzynarodowym Turnieju Bokserskim o Puchar Burmistrza Miasta Sandomierza, gdzie podczas dwóch turniejowych dni na deskach ringu spotkało się przeszło 50 zawodników. Trzeba pochwalić organizatorów tych zawodów za tak udany debiut w przygotowaniu sprawnie przeprowadzonej imprezy sportowej. Pierwszy z naszych zawodników, Eryk Okoński walczył w wadze 54 kg z Albertem Orzeł z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Sędziowie wypunktowali wygraną naszego zawodnika stosunkiem głosów 2:1. „Był to ewidentny ukłon dla sportowca z tamtego okręgu, gdyż Eryk przeważał w każdej z rund, realizując taktykę ustaloną przed walką, a polegała ona na wyprzedzaniu zawodnika lewą ręką. Te akcje zadecydowały o wyraźnej przewadze Eryka” – powiedział trener Marek Kozak. Drugi z braci, Dawid spotkał się na ringu z Matusem Palko ze Stropkov Słowacja. W tym pojedynku sędziowie nie mieli za dużo pracy, bo już w drugiej minucie pierwszej rundy Dawid „posłał rywala na deski” (Palko był 2-krotnie liczony) wygrywając przez TKO.

IV Turniej Bokserski o Puchar Starosty Tomaszowskiego.

Z kolei na Turniej do Tomaszowa Lubelskiego wraz z trenerem Markiem Szeremetą pojechali: Dawid Bartnik, Sebastian Babiarz i Bartosz Gała. Zawodnicy z nowo utworzonej Filii Gwarka działającej przy Zespole Szkół Nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie. Dla naszych dziewcząt niestety nie było przeciwniczek.

Fotorelacja tu: 19.10.2014r – Puchar Starosty Tomaszowskiego

Dawid Bartnik wygrał jednogłośnie na punkty po rozegranej mądrze walce 3:0 z Alvaro Markowskim (Avii Świdnik). Bartosz Gała pokonał 2:1 Tomasza Wiśniewskiego (Boksera Steniatyn). Natomiast Sebastian Babiarz udowodnił swoją dobrą formę pokonując na punkty (3:0) Mateusza Velinov  (Boks Lublin).

24-26.10.2014 W 2014 roku Międzywojewódzkich Mistrzostw Polski Młodzików był Małopolski Związek Bokserski i BKB „Magic Boxing” Brzesko. Zdobycie tytułu mistrzowskiego jest przepustką do III Mistrzostw Polski Młodzików w Boksie, które odbędą się w dniach 28-30.11.2014r. Okręg Lubelski reprezentowało 11 zawodników, w tym 3 z naszego Klubu Gwarek. Pierwszego dnia walczyli : 54 kg Eryk Okoński wygrał w 1 rundzie przez TKO z Jakubem Ropek z BKS „Magic Boxing” Brzesko (3 walka zawodów). 59 kg – odbyły się dwie walki. 5 walka – Dawid Okoński pokonał w 1 rundzie Jana Kurzawa z „Budo” Krosno. 6 walka – Mateusz Fąfara  „Stal” Rzeszów wygrał na punkty 3:0  z Przemysławem Drozdowskim NKB „WACH” Nowa Huta. W ostatni dzień Mistrzostw Dawid Okoński wygrał na punkty 3:0 z  Mateuszem Fąfara z Rzeszowa , zdobywając cenny tytuł Mistrza w swojej kategorii wagowej. Dawid Okoński zdobył także Tytuł Najlepszego Zawodnika Mistrzostw. Gratulujemy zawodnikom, Jakub Walkowiak oraz Eryk i Dawid Okońscy już mają tytuły Mistrzów tych zawodów, co daje im przepustkę do startów w III Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbędą się w Poznaniu 28-30.11.2004r.

 22-23 listopada 2014.  XI Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Jerzego Krasnożona. W sobotę 22.11 podczas pierwszej części turnieju rozpoczął się mecz interligi między drużyną reprezentującą Śląsk a BC Dubnica (Słowacja). W niedzielę odbyły się walki w poszczególnych kategoriach, w których udział wzięło około 80 zawodników z Polski oraz: Niemiec, Ukrainy, Słowacji, Irlandii. W turnieju wystartowali zawodnicy w kategoriach: młodzik (rocznik 2000), kadet (roczniki 1998-1999) oraz junior (roczniki 1996-1997). Wszystkie walki odbyły się w hali sportowej Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 przy ul. Szpitalnej w Knurowie. Zawodników MGKS Gwarek Łęczna reprezentowali:

6 walka waga 54 kg – Eryk Okoński w starciu z Adrianem Materna  “Garda” Gierałtowice
7 walka waga 59 kg – Dawid Okoński z Remiguszem Soczyńskim “Garda” Gierałtowice
8 walka waga 62 kg – Michał Kłembokowski  z Łukaszem Grad  “Concordia” Knurów

28-29.11.2014r – w Hali OSiR ul. Królowej Jadwigi 8 w Zamościu odbył się XVI Memoriał im. Jerzego Suchodoła.

Fotorelacja tu: 28-29.11.2014r–Hala OSiR ul. Królowej Jadwigi 8 w Zamościu- XVI Memoriał im. Jerzego Suchodoła.

W turnieju wystartowało około 70 zawodników z drużyn: Litwa (1), Ukraina (2- Tarnopol i Łuck), Tiger Tarnów, Wisłok Rzeszów, Berej Boxing Lublin, Bokser Steniatyn, Paco Lublin, Olimp Lublin, MKS II LO Chełm, Sparta Kraśnik, MGKS Gwarek Łęczna, Budowlanka Zamość, Budowlani Zamość. Po południu drugiego dnia Turnieju kibice oraz nasi zawodnicy mieli okazję obejrzeć równie emocjonujące walki w ramach meczu Drużyny z Zamościa z drużyną z Białorusi.Z naszej drużyny najlepiej zaboksował Bartosz Gała pokonując Łukasza Górzyńskiego (Olimp Lublin) na punkty.Postawa pozostałych naszych zawodników podczas ich walk turniejowych także była dobra.

28-30.11.2014 Poznań. MGKS Gwarek Łęczna wraca z III miejscem w klasyfikacji Drużynowej Mistrzostw Polski Młodzików Poznań 2014 !!! Przed Gwarkiem Łęczna znalazły się Kluby PKB Poznań oraz KS Raszyn. Do rozgrywek zgłosiło się prawie 90 zawodników z 46 klubów. 
Krótka fotorelacja tu: Mistrzostwa Młodzików Poznań
Oprócz sobotniego brązu Eryka Okońskiego, dziś do medalowych wyników z upragnionym złotem dołączył Dawid Okoński. Jakub Walkowiak wróci do Łęcznej ze srebrem, oraz tytułem Vice Mistrza Polski Młodzików w swojej kategorii wiekowej. Biorąc pod uwagę, że była to dopiero 4 walka naszego Kuby, stoczona naprawdę dobrze technicznie – mamy satysfakcję z postawy tego młodego zawodnika.Wszyscy trzej byli bardzo dobrze przygotowani do Mistrzostw, zawalczyli w naprawdę dobrym stylu, mądrze dobierając ciosy. Jak się okazało,najskuteczniejszym i najlepszym w naszej ekipie okazał się Dawid Okoński.

13.12.2014 Łęczna. W Hali Sportowej przy ul.Jaśminowej 6 odbył się XVI Ogólnopolski Barbórkowy Turniej Bokserski „Barbórka” 2014.
Partnerem Turnieju była Firma Lubelski Węgiel „Bogdanka” SA oraz sponsorzy wspierający: Łęczyńska Energetyka – w Bogdance, Przedsiębiorstwo Robót Specjalistycznych „Wschód” – w Lublinie oddział Bogdanka,Związki Zawodowe Górników w Polsce – Bogdanka.

Turniej stał na dobrym – a w niektórych pojedynkach na bardzo dobrym poziomie. W tym miejscu gorące podziękowania należą się klubom Czarni Słupsk , FightBoxing Dąbrowa Górnicza, Berej Boxing Lublin, II LO Chełm i Bokser Steniatyn, którzy swoją obecnością przyczynili się do tak dobrego widowiska bokserskiego. W opinii trenerów z Gwarka nasi zawodnicy spisali się dobrze, nie zawiedli bracia Okońscy, medaliści MIM z Poznania. Pewien niedosyt pozostawił nam drugi medalista MPM Jakub Walkowiak, który przegrał swój pojedynek. Na słowa uznania zasłużył sobie nasz rodzynek, Laura Łysiak. Mimo tak młodziutkiego wieku pokazała się z jak najlepszej strony wygrywając swoją walkę z Darią Puszka z Lublina. Trzeba nadmienić, że po raz pierwszy zaprezentowali się zawodnicy z Milejowa, nowo powstałej filii Gwarka: Dawid Bartnik, Michał Kłębokowski, Bartosz Gała. Pewnie wygrali swoje pojedynki.

2015