Historia do roku 2010

15.10.1995 r.

– zebranie założycielskie klubu, opracowanie statutu klubu, wybór przedstawicieli Komitetu Założycielskiego w składzie: Bogusław Szmuc, Lech Pocheć, Marek Szeremeta, Władysław Maciejewski.

09.11.1995 r.

– klub wpisano do rejestru stowarzyszeń w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie jako Miejsko – Górniczy Klub Sportowy „Gwarek” w Łęcznej. Bogusław Szmuc zostaje wybrany na Prezesa pierwszego Zarządu Klubu, w którego skład wchodzą również: Stanisław Byrka, Andrzej Grzesiuk, Józef Dobies, Janusz Niecko, Władysław Maciejewski, Lech Pocheć, Marek Szeremeta i Adolf Kędra.

03.12.1995 r.

– pierwszy turniej bokserski w cechowni KWK „Bogdanka” z okazji Barbórki

05.1996 r.

– otwarcie siedziby klubu przy ulicy Gwarków 5a w Łęcznej

21.05.1996 r.

– M-GKS Gwarek Łęczna zostaje zarejestrowany w Polskim Związku Bokserskim pod nr 082204.

1996 – 1998 r.

– intensywne szkolenie młodych adeptów sztuki boksu oraz budowanie i organizacja drużyny „Gwarka”.

1999 r.

– udany start seniorów „Gwarka” w rozgrywkach seniorów.

2001 r.

– awans „Gwarka” do ekstraklasy bokserskiej.

2002 r.

– Klub powiększa swoją siedzibę adaptując piwnicę budynku wymiennikowni oraz wykonuje nową elewację zewnętrzną z logo klubu.

2001 – 2003 r.

– „Gwarek” odnosi znaczące sukcesy w rozgrywkach klubowych, a zawodnicy uzyskują bardzo dobre wyniki i awanse do reprezentacji okręgu i kraju.

2004 r.

– liga bokserska PZB zostaje rozwiązana w wyniku problemów finansowych.

2004 – 2007 r.

– zawodnicy „Gwarka” systematycznie uczestniczą w walkach bokserskich na ringach różnych turniejów odnosząc wiele zwycięstw.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Elbląg

– srebrny medal Dariusz Tudrujek, brązowy medal Mateusz Duda.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski – Włocławek

– srebrny medal Artur Kogut.

Grand Prix – Białystok

– Artur Kogut zdobył dwa srebrne medale.

Do Kadry Narodowej Kraju zostali powołani: młodzieżowiec Artur Kogut, kadet Dariusz Tudrujek, kadet Mateusz Duda.

2007 r.

– „Gwarek” zdobywa I miejsce w Międzyokręgowej Lidze Bokserskiej.

2008 r.

– „Gwarek” ponownie zdobywa I miejsce w Międzyokręgowej Lidze Bokserskiej.

– Łęczyńska Energetyka Sp. z o.o. przekazała obiekty przy ul. Gwarków 5a na rzecz M-GKS „Gwarek” Łęczna.

 

I edycja Międzyokręgowej Ligi Bokserskiej

Udział wzięły drużyny: MGKS Gwarek Łęczna, Avia Świdnik, Trade – Olimp Lublin, Wisłok Rzeszów, Radomiak Radom, RUSHH Kielce, w tej edycji MGKS Gwarek zdobył I miejsce.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Strzegom

– złoty medal wywalczył Dariusz Tudrujek, co dało mu prawo startu w Mistrzostwach Europy Kadetów na Węgrzech.

Mistrzostwa Polski Młodzików w Łodzi

– złoty medal Grzegorz Kowalczuk.

Międzynarodowy Turniej Bokserski – Łódź „Srebrna Łódka”

– srebrny medal Dariusz Tudrujek.

Finał Pucharu Polski Kadetów – Sokólka

– srebrny medal Dariusz Tudrujek.

Mistrzostwa Polski Kadetów – Węgry

– Dariusz Tudrujek przegrywa walkę w ćwierćfinale.

 

2009 r.

– „Gwarek” kończy rozgrywki ligowe na II miejscu.

Międzyokręgowa Liga Bokserska

Udział wzięły drużyny: MGKS Gwarek Łęczna, GPTB Avia Świdnik, Trade – Olimp Lublin, Wisłok Rzeszów, UKS Hubal Chlewiska, RUSHH Kielce,

w tej edycji MGKS Gwarek zdobył I miejsce

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Świdnica

– Michał Smerdel i Sebastian Chlebicki – srebrne medale, zostali powołani do Kadry Polski Kadetów.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski – Knurów

– Raczyński Radosław zdobył 2 miejsce

Turniej Grand Prix – Kielce

– Artur Kogut zdobywa III miejsce.

Makroregionalne Mistrzostwa Polski Młodzików – Białystok

– Paweł Pachucki wywalczył tytuł wicemistrza.

Finał Pucharu Polski Juniorów – Rzeszów

– Michał Smerdel – I miejsce, Sebastian Chlebicki – III miejsce.

Polski Turniej Asów „Złote Rękawice” – Rzeszów

– Artur Kogut – II miejsce.

Artur Kogut powołany do Reprezentacji Polski Seniorów na mecz międzypaństwowy z Katarem w Rzeszowie, gdzie wygrał swój pojedynek.

 

2010 r.

Mistrzostwa Województwa Lubelskiego – 7 zawodników zdobyło tytuły Mistrzów Polski

Międzyokręgowa Liga Bokserska

Udział wzięły drużyny: MGKS Gwarek Łęczna, Wisłok Rzeszów, Wiktoria Ostrołęka

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Radom

– Tomasz Smerdel – srebrny medal, został powołany do Kadry Narodowej Juniorów Młodszych.

Mistrzostwa Polski Juniorów – Wałcz

– Michał Smerdel – Wicemistrz Polski, został powołany do Kadry Narodowej Polski Juniorów.

Międzynarodowy Turniej Bokserski Myszków – „Czarne Diamenty”

– Michał Smerdel – złoty medal, Tomasz Smerdel – srebrny.

Ogólnopolski Turniej Bokserski Stalowa Wola

3 zawodników zdobyło pierwsze lokaty

Międzynarodowy Turniej Bokserski – Częstochowa

Michał Smerdel i Tomasz Smerdel – pierwsze miejsca, Mateusz Cichosz i Jakub Olejnik drugie miejsca.