II Gala Boksu Olimpijskiego o puchar Starosty Powiatu Radomszczańskiego

W dniach 28.10.2017r odbyła się II Gala Boksu Olimpijskiego o puchar Starosty Powiatu Radomszczańskiego.

W barwach Gwarka wystąpili Natalia Niedobylska, Hubert Olesiuk, Mateusz Ćwirzeń, Dominik Dziurawiec, Wojciech Budzyła oraz nasz Trener Ziemowit Zgoliński.

Dla Huberta Olesiuka niestety zabrakło przeciwnika.

Do 1 walki wyszedł Mateusz Ćwirzeń, który z braku przeciwnika musiał wystartować w wyższej kategorii wagowej do 57kg. z zawodnikiem Startu Częstochowa Dawidem Turkiem

Na tle sędziów punktujących pojedynek, walkę przegrywa z Mistrzem Śląska danej kategorii,  nieznacznym werdyktem 2-1.

Dla nas Mati wygrywa ten pojedynek.

Następnie wychodzi Natalia Niedobylska, która również z braku przeciwniczek wychodzi do walki o 10kg cięższą zawodniczką Jungle Gym Justyną Paradowską.

Natalia nie dała cienia szans rywalce, którą zdominowała od pierwszych sekund walki.

Walkę wygrywa jednogłośną decyzją sędziów.

Do kolejnej walki wychodzi Dominik Dziurawiec vs Maciej Kielar z Ring Busko-Zdrój.

Jest to kategoria Junior do 75kg.

Dominik po przerwie zrobił co mógł, ale niestety nie udało się zastopować zawodnika trenera Zdzisława Patality i to On wygrywa pojedynek.

W kategorii Senior do 81kg. wychodzi trener, Ziemowit Zgoliński, który skrzyżuję rękawice z Bidzińskim Sylwestrem z Broni Radom.

Od pierwszych sekund rywal próbuję narzucić swoje tempo, ale Zgoliński nie pozwolił na to i celnie wypunktował przeciwnika.

Walkę wygrywa jednogłośną decyzją sędziów.

Jako ostatni wychodzi nasza nadzieja wagi ciężkiej, Wojciech Budzyła, który za przeciwnika ma Grzegorza Oset z klubu Heros.

Obaj zawodnicy mają po 1 walce na koncie.

Walka była pełna emocji, wzlotów i upadków. Z pewnością musiała zaspokoić apetyt każdego kibica.

Walkę wygrywa 2-1 Łęcznianin.

Podsumowując turniej, trzeba przyznać, że organizator zadbał oto, by gala przypominała chodź odrobinę smak boksu zawodowego.

Nasza mistrzyni Polski i Nasz V-ce mistrz Polski muszą się przyzwyczaić, że na same ich nazwisko, przeciwnicy po prostu nie chcą wyjść do ringu a ich trenerzy to akceptują.

DSC_3091 DSC_3093 DSC_3124 DSC_3140 DSC_3151 DSC_3158 DSC_3175 DSC_3210 DSC_3213 DSC_3221 DSC_3243 DSC_3275 DSC_3290 DSC_3309 DSC_3346 DSC_3031

Strategicznym Partnerem MGKS Gwarek Łęczna jest Lubelski Węgiel „Bogdanka” SA w Bogdance, producent i dystrybutor węgla kamiennego: orzech, groszek i miał węglowy dedykowanego zarówno do procesów przemysłowych jak i kotłowni przydomowych