Kolejne cenne medale zdobyte na Czarnych Diamentach

w dniach 9-11.06.2017r w Rybniku odbył się Międzynarodowy Turniej “Czarne Diamenty”.
Gwarek reprezentowała silna ekipa z Natalią Niedobylską i Mateuszem Ćwirzeniem na czele, w tej stawce był jeszcze Mateusz Klimala i Hubert Olesiuk.
Po raz kolejny nie kryłem dumy z postawy naszych zawodników. Mimo dwóch przegranych walk finałowych Huberta Olesiuka ( boksował z Arturem Skorupa RMKS Rybnik) i Mateusza Klimali (boksował z Markiem Horvath z BC Ostrava Czechy), obaj chłopcy pokazali się z bardzo dobrej strony. Za rywali mieli dużo bardziej doświadczonych przeciwników.
Na słowa uznania, co już nas zdążyli przyzwyczaić zasługują Natalia Niedobylska i Mateusz Ćwirzeń,
Natalia z braku przeciwniczki w swojej kategorii wiekowej zgodziła się podjąć walkę ze starszą koleżanką Anną Pierchała RMKS Rybnik, aktualną brązową medalistką Mistrzostw Polski Juniorek. Przez 3 rundy dominowała w ringu pod każdym względem. Na koniec zawodów została wybrana Najlepszą Zawodniczką Turnieju.
Mateusz Ćwirzeń – śmiało można powiedzieć, że reprezentuje dojrzały, seniorski boks. Spotkał się na ringu z Szymonem Skorupa RMKS Rybnik.
Ty bardziej cieszą te wygrane, gdyż troje z naszych zawodników skrzyżowało rękawice z zawodnikami gospodarzy zawodów.

Po zawodach trener Ziemowit Zgoliński podsumował:” Zawodnicy udowodnili, że słuchając naszych rad i realizując plan treningowy, są w stanie zdobywać medale na najwyższym stopniu na waznych turniejach, takich jakim są min “Czarne Diamenty”. Najbliższe zawody to: w przyszły weekend ” Gwardyjskie mistrzostwa Polski ” w Busko Zdrój a nieco później Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży.

Strategicznym Partnerem MGKS Gwarek Łęczna jest Lubelski Węgiel „Bogdanka” SA w Bogdance, producent i dystrybutor węgla kamiennego: orzech, groszek i miał węglowy dedykowanego zarówno do procesów przemysłowych jak i kotłowni przydomowych.