Kolejne wygrane – Aniołki górą

Z kolejnych zawodów Gwarek wrócił z wygranymi.

19 marca br w Tarnowie odbyły się rozgrywki w ramach Grand Prix Małopolski.
Po pierwszym naszym starcie w ramach GP Małopolski w Czchowie, gdzie zdobyliśmy pierwszą lokatę klubową, i tym razem pokazaliśmy się z dość dobrej strony, a przynajmniej nasze Aniołki Gwarka. Trzy dziewczyny – Sandra Bobowicz, Laura Łysiak oraz Natalia Niedobylska – skutecznie zadbały o zapewnienie jak najlepszej lokaty klubowej, same utwierdzając wszystkich że są obecnie w doskonałej do starć bokserskich formie.
Pierwsza na ring weszła Natalia Niedobylska. Podczas naprawdę wyrównanej walki, pełnej ostrych wymian, ataków oraz kontr, gdzie 1 runda była na korzyść Łęcznianki, druga zdecydowanie dla nas słabsza , po cennych wskazówkach trenerskich Natalia zebrała cały zapas sił, uruchomiła wszystkie posiadane umiejętności i przypieczętowała wygraną 3 rundą – zwycięstwo 2:1 nad przeciwniczką z Tarnowa Kingą Misiaszek.
Sandrunia, jak nazywamy Sandrę Bobowicz – celnością zadawanych ciosów, osiągnęła znaczną przewagę nad Armatys Aleksandrą otrzymując za walkę bardzo zgodny werdykt sędziów.
Laurka – Laura Łysiak – od pierwszych sekund przejęła kontrolę nad przebiegiem spotkania. Ta niewielka dziewczyna w rękach kryje naprawdę mocne uderzenie. Nikola z Jaworzna kilkukrotnie nadziała się na pięść Laury; w połowie pierwszej minuty po ostrej serii przeplatanej: szczęka – brzuch – szczęka – sędzia musiał wyliczyć Musiał Nikolę (Energetyk Jaworzno) . Obrony Nikoli były niestety mało skuteczne, ataków niewiele. Co dało Laurce jeszcze dodatkowego powera. Podczas liczenia przeciwniczki Laurka przemyślała dalszy ciąg walki, minęło zaledwie może 10 sekund – prawą pięść skierowała wprost w nos przeciwniczki, która już mocno oszołomiona zatrzymała się na dobre, sędzia drugi raz wyliczył Jaworzniankę i zakończył pojedynek.
Na tym niestety radość Gwarka się skończyła.
Pierwszy z naszych zawodników – Słonio – Dominik Dziurawiec – oddał zwycięstwo w ręce Marcela Okoń (UKS „Gimnasion” Boguchwała) Powodem słabszej dyspozycji Dominika było ułamanie się zęba, co spowodowało nie trzymanie się ochraniacza na zęby – wypadanie, za które Słonio otrzymał ostrzeżenie – a to przegranie pojedynku. Jakub Walkowiak przegrał z Szymonem Tryba (PTB Tiger Tarnów)

Ku naszemu rozczarowaniu – nie odbyły się zaplanowane walki Mateusza Ćwirzenia, Mateusza Klimala, Nikoli Maziarczyk oraz Anity Lato. To z pewnością przyczyniło się do końcowego wyniku drużynowego. Jednakże osiągnięte trzecie miejsce klubowe na 24 drużyn po 2 rozgrywkach GP – jest uważam, dużym sukcesem.

Dziękujemy za pomoc Sponsorowi Strategicznemu MGKS Gwarek Łęczna – Lubelski Węgiel Bogdanka SA – jedyny na Lubelszczyźnie producent węgla kamiennego. Szczegóły oferty na stronie www.lw.com.pl.

4 flmy z walki Natalii NiedobylskiejWalka Sandry Bobowicz


Walka Laura Łysiak Gwarek Łęczna – Musiał Nikola (Energetyk Jaworzno)

Dziurawiec Dominik (MGKS „Gwarek” Łęczna) vs Okoń Marcel (UKS „Gimnasion” Boguchwała) 0-3 – RUNDA 1 i 2

Runda 3

Jakub Walkowiak vs Szymon Tryba