Kolejny sukces zawodników Gwarka. Młodzieżowy Turniej Bokserski Grand Prix Białegostoku

w dniach 3-4.06.2017r w Białymstoku odbył się Młodzieżowy Turniej Bokserski Grand Prix Białegostoku.
W pierwszym dniu zawodów wystartował Mateusz Cwirzeń vs Tomasz Kalwara UKS Junior Światki. Mateusz dominował przez cały pojedynek. W 2 rundzie Tomasz Kalwara był raz liczony po gradzie ciosów Matiego i 2x liczony w 3 rundzie. Pojedynek wygrał Mati przez RSC.
Drugi dzień rozpoczął się od pojedynku Matiego vs Dzierżek Krystian z Hetman Białystok. Nasz zawodnik kolejny raz pokazał wyższość nad przeciwnikiem. Dominował całą walkę oszukując przeciwnika na nogach, zwodami i celnymi prostymi.W 2 rundzie Tomasz Kalwara został liczony i w ostatecznym rachunku został poddany przez trenera. Mati wygrywa kolejny pojedynek przed czasem.
Kolejna walka przypada Naszemu Kowbojowi Mateuszowi Klimali vs Ostaszewski Sebastian Hetman Białystok. Walka na wysokim poziomie, wyrównana z lekka przewagą przeciwnika. Klimala przegrywa walkę wyrównanym wynikiem bo 2-1 dla Gospodarza.
Następną walkę toczy nasza nadzieja na Mistrzostwa Europy Natalia Niedobylska vs Warsicka Natalia Unia Hajnówka. Walka okazała się największą niespodzianką turnieju bo trwała zaledwie 47 sekund. Natalka wygrywa Turniej i zdobywa puchar najlepszej kadetki turnieju.
Ostatnia walka przypada Jankowi Kura vs Dobrzycki Daniel Sztorm GO Augustów. Jasio równie dobrze jak koledzy z drużyny pokazał się w ringu. Wymuszał na przeciwniku obronę. Przeciwnik został liczony w 2 rundzie po czym trener przerwał walkę.
Z 6 zawodników MGKS Gwarek Łęczna walczyło 4 zawodników, z czego 3 wygrało walki przed czasem i turniej, oraz 1 musiał zadowolić się srebrnym medalem.
Na koniec trener Gwarka Ziemowit Zgoliński powiedział: “Ja jako trener wraz z kierownikiem klubu Andrzejem Kogut traktujemy te starty jako wielki sukces naszych zawodników, bo ciężką pracą wzneśli się na naprawdę wysoki poziom. Dzisiaj na poniedziałkowym treningu zaczęliśmy luźnymi zajęciami, by dojść do siebie po stoczonych walkach,a z dniem jutrzejszym zaczynamy ciężkie przygotowania do Gwardyjskich Mistrzostw Polski, OOM (ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży ) oraz Mistrzostw Europy, na których liczymy na medal Natalki.”

Strategicznym Partnerem MGKS Gwarek Łęczna jest Lubelski Węgiel „Bogdanka” SA w Bogdance, producent i dystrybutor węgla kamiennego: orzech, groszek i miał węglowy dedykowanego zarówno do procesów przemysłowych jak i kotłowni przydomowych.