Koniec wakacji dla mistrza Polski

Pracowity miesiąc czeka Tomasza Smerdela. Zawodnik Gwarka po powrocie z obozu wypoczynkowego w Rowach od razu zabrał się do ciężkich treningów. Wszystko przez międzypaństwowy mecz z Litwą (28 lipca w Sokółce), w którym weźmie udział wychowanek trenerów Bolesława Charendarza i Marka Kozaka. To właśnie pod okiem trenera Kozaka Tomasz przygotowuje się do sobotniego występu.
Już od ponad tygodnia trenujemy dwa razy dziennie. Na samym początku skupiliśmy się nad budowaniem kondycji, siły i wytrzymałości poprzez długie biegi oraz zajęcia siłowe. Teraz powoli schodzimy z obciążeń, a Tomek łapie potrzebny luz i szybkość– opowiada trener Marek Kozak.Jestem zadowolony z pracy jaką wykonuję Tomek. Jest bardzo pracowity, doskonale zdaję sobie sprawę, że stanął przed dużą szansą, której nie chce zmarnować. W zajęciach pomagają mu Michał Smerdel oraz Jakub Olejnik, tocząc z nim ciężkie sparingi. Z każdą walką Tomek boksuję coraz pewniej, wierząc w swoje możliwości– kończy niegdyś świetny amator, pogromca m.in. Bogdana Gajdy i Kazimierza Szczerby.
Bezpośrdenio po meczu z Litwą Tomasz udaję się na zgrupowanie do Grudziądza, które potrwa do 6 sierpnia. 10 sierpnia Smerdel zamelduję się z kolei w Wałczu trenując tam pod okiem trenera Zbigniewa Raubo. Zwieńczeniem pracowitego miesiąca dla mistrza Polski juniorów będzię debiut w seniorskim boksie podczas Grand Prix PZB w Grudziądzu (30 sierpnia- 2 września), na które pojadą również Michał Smerdel oraz Jakub Olejnik.

Dodaj komentarz