Lubelski sukces Gwarkowej czwórki!!

Wysoka forma oraz doskonałe przygotowanie do startów zawodników MGKS Gwarek Łęczna procentuje kolejnymi sukcesami.
W ostatni weekend, czyli 28-29.01.2017r odbył się w Lublinie IV Turniej Ziemi Lubelskiej. Do Hali Sportowej VI LO przy ul. Mickiewicza 36 zjechało około 70 zawodników z około 20 Klubów.
Nasz klub zaprezentowała niezawodna ekipa: Sandra Bobowicz, Nikola Maziarczyk, Natalia Niedobylska, Mateusz Klimala, Hubert Olesiuk, Bartłomiej Zaborek, Maeusz Ćwirzeń, Dominik Dziurawiec. Do rozgrywek zakwalifikowali się: Mateusz Klimala, Mateusz Ćwirzeń oraz nasze dziewczęta Natalka i Sandra.

Podczas sobotnich półfinałów wyszedł do ringu jakże ambitny Mateusz Klimala. Zaskoczył wszystkich nie tylko doskonałą techniką, ale wytrzymałością i skutecznością ataków, czym utorował sobie drogę do pokonania doświadczonego zawodnika gospodarzy, Mateusza Jamróz z Berej Boxing Lublin. Była to jedna z najlepszych walk sobotniego dnia. Nie ukrywamy, że zrobił nam tym naprawdę fantastyczną niespodziankę.
W niedzielnych finałach spotkał się także z doświadczonym zawodnikiem gospodarzy, Jakubem Dziwiną. Także podczas tej walki Mateusz nie odpuścił, nowym, świeżym zapasem sił zaboksował na równi z Kubą, co po bardzo emocjonującym pojedynku przyniosło wynik 2:1 dla Dziwiny – sama punktacja świadczy o wyrównanym poziomie walki.

Mateusz Ćwirzeń wyszedł do finałowej walki z zawodnikiem z Beniaminka Starogard Gdański Igorem Eggertem. Już od pierwszej sekundy walki nie pozostawił złudzeń przeciwnikowi, dzięki doskonałemu przygotowaniu technicznemu, spokojnie podyktował warunki i przemyślanymi seriami doprowadził do dwukrotnego liczenia Igora co zakończyło walkę przed czasem w 1 rundzie.

Jako trzecia tego dnia wyszła na ring Natalia Niedobylska, krzyżując rękawice z Weroniką Stadnicką reprezentującą Berej Boxing Lublin. Nati musiała wykorzystać wszystkie umiejętności, ale zdecydowanie przewyższała przeciwniczkę przygotowaniem technicznym nie dając Weronice żadnych szans na przejęcie przewagi. Walka zakończyła się wynikiem 3:0 dla Natalki.

Nie mniej emocji przyniosła walka ostatniej naszej zawodniczki tego turnieju. Sandra Bobowicz nie dała swojej przeciwniczce Aleksandrze Borysiuk z II LO Chełm z na przeboksowanie kompletu 4 rund. Już podczas pierwszej – skutecznie osłabiła przeciwniczkę. Druga runda to seria ciekawych starć po stronie obu dziewcząt. Po gongu zaczynającym rundę drugą zdecydowanie Sandra ruszyła do przodu by po kilku ładnych seriach zakończyć spotkanie przed czasem. Werdykt TKO 3 runda spotkał się z owacjami naszej ekipy.

autor: Urszula Wójcik

Strategicznym Partnerem MGKS Gwarek Łęczna jest Lubelski Węgiel „Bogdanka” SA w Bogdance, producent i dystrybutor węgla kamiennego: orzech, groszek i miał węglowy dedykowanego zarówno do procesów przemysłowych jak i kotłowni przydomowych