MGKS Gwarek Łęczna vs KKB RUSHH Kielce – 1 marca 2015r. – Kielce

W minioną niedzielę – 01.03.2015r. – Hala Widowiskowo-Sportowa w Kielcach była miejscem inauguracji Polskiej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego, a wszystko za sprawą meczu pięściarskiego pomiędzy drużynami miejscowego klubu „Rushh” oraz łęczyńskiego „Gwarka”, który – w sensie sportowym i organizacyjnym – był bardzo udanym i ciekawym widowiskiem.

Potwierdził to zresztą obecny na meczu Prezes PZB Zbigniew Górski, który już podczas uroczystości otwarcia imprezy stwierdził, że: „Te mecze to świetny pomysł. Mam nadzieję, że będzie to przetarcie przed ligą bokserską, którą chcemy powołać od przyszłego roku”. Dodatkowo wśród gości mogliśmy spotkać także: Prezesa BMUKS Ring Busko Zdrój Władysława Olszowego, trenera Olimpu Lublin Andrzeja Głąba, Prezesa Klubu Bokserskiego ze Starachowic Władysława Listka i wielu innych, dla których boks wciąż zajmuje ważne miejsce w ich życiu.

DSC_4520

Ponadto – jeszcze przed rozpoczęciem walk – wszyscy mogliśmy brawami wyrazić swoje uznanie dla dla nowych sędziów międzynarodowych w boksie olimpijskim z województwa świętokrzyskiego – Marii Bartkowiak i Artura Gołucha.

Partnerem meczu był Lubelski Węgiel “Bogdanka” SA, jedyny na Lubelszczyźnie producent węgla kamiennego. Szczegóły na stronach internetowych www.lw.com.pl , zaś sponsorem drużyny MGKS Gwarek jest “Łęczyńska Energetyka” Sp.z o.o.

Mecz Rushh Kielce kontra Gwarek Łęczna rozpoczął się od emocjonującej walki Ernesta Bzducha reprezentującego RUSHH Kielce z naszym Michałem Kłębokowskim. Obaj zawodnicy zaprezentowali w ringu odwagę i wielką wolę walki, a także czystość akcji ofensywnych i defensywnych. Po werdykcie sędziów kibice zgodnie z werdyktem brawami nagrodzili naszego Michała za osiągnięcie jednogłośnie punktowanej wygranej.
W kolejnym starciu w wadze 50kg spotkał się Damian Radlica z naszym Ernestem Mroczkiem. Również i tą walkę oglądało się z prawdziwą przyjemnością, w której tempo walki, czystość zadawanych ciosów i przede wszystkim efektowne akcje złożone co chwila nagradzane były brawami zgromadzonej na trybunach widowni. Ostatecznie werdyktem sędziowskim Ernest Mroczek dopisał kolejne zwycięstwo dla naszego zespołu. Chociaż trzeba docenić także postawę Damiana Radlicy.
W kolejnej walce pierwsze punkty przypadły w udziale kielczanom. Adrian Radlica (54 kg) wyraźnie bowiem pokonał naszego Piotra Jędrzejewskiego. Chociaż zawodnik „Gwarka” kilkakrotnie zaskoczył swojego oponenta soczystymi kontrami.
W wadze 57 kg Krystian Papis wyrównał stan punktowy meczu. Zawodnik „Rushh-a” pokazał dobre przygotowanie kondycyjne i bogaty arsenał technicznych umiejętności. I chociaż nasz Eryk Okoński walczył dzielnie o sukces, to jednak zwycięstwo kielczanina było w pełni zasłużone.
Kolejny pojedynek tego meczu pomiędzy Sebastianem Karysiem z naszym Patrykiem Woźniakiem należał do tego rodzaju spotkań, które chciałoby się oglądać podczas każdej sportowej imprezy. Pod koniec rundy Patryk celnie trafił przeciwnika na wątrobę. Nastąpiło liczenie, większość zgromadzonych spodziewała się zakończenia tego starcia. Zaraz po liczeniu rozległ się gong kończący tę rundę. Po regulaminowej przerwie okazało się, że Sebastian odzyskał siły i w kolejnych odsłonach tego pojedynku ruszył do ataku, odrabiając skutecznie poniesione wcześniej straty. Jednakże to Patryk Woźniak także w kolejnych rundach dyktował dalsze warunki, zadał więcej skutecznych ciosów udowadniając swoją znaczną przewagę co dało mu werdykt: jednogłośna wygrana na punkty.
W następnej walce, w której spotkali się Marcin Rak z Kielc z naszym Wojtkiem Starzyńskim zwycięstwo przyznano zawodnikowi gospodarzy, którzy faktycznie zaprezentował nieco lepszą dyspozycję.
Kolejne zwycięskie punkty dla naszego „Gwarka” zdobył Michał Soczyński, pokonując w dobrym stylu Dawida Łakomca z „RUSHH-a”.
W grupie wiekowej seniorów najpierw nasz Bartek Dziwina uległ w 2 rundzie Tomaszowi Karysiowi. Następnie Mateusz Velinov nie sprostał Danielowi Adamcowi z Kielc. Zawodnik gospodarzy pod koniec 1 rundy uzyskał wysoką przewagę i walkę trzeba było wstrzymać.
Także nasz Bartek Gała przegrał przez TKO z Tomaszem Kotem. Siła ognia  kielczanina była zbyt duża, ale reprezentant „Gwarka” pokazał, że dysponuje dużym potencjałem.
W ostatnim pojedynku Krzysztof Burzec reprezentujący nasz „Gwarek” musiał uznać wygraną Kamila Lamczyka. Była to bardzo wyrównana konfrontacja, w której kwestia wyniku ważyła się do ostatnich sekund. Niezależnie od niekorzystnego werdyktu Krzyśkowi należą się gratulacje.

Wyniki walk, na pierwszym miejscu zawodnicy Rushh.
Ernest Bzduch (Boks Ożarów) – Michał Kłebokowski 0:3..
Kadeci.
50 kg. Damian Radlica – Ernest Mroczek 0:3,
54 kg. Adrian Radlica – Piotr Jędrzejewski 3:0,
57 kg. Krystian Papis – Eryk Okoński 3:0.
Juniorzy.
60 kg. Sebastian Karyś – Patryk Woźniak 0:3,
69 kg. Marcin Rak – Wojciech Starzyński 3:0,
75 kg. Dawid Łakomiec – Michał Soczyński 0:3.
Seniorzy.
52 kg Tomasz Karyś – Bartłomiej Dziwina – TKO w II rundzie dla Karysia,
64 kg. Daniel Adamiec – Mateusz Velinov – TKO (niezdolność do walki) w I rundzie dla Adamca,
69 kg.Tomasz Kot – Bartosz Gała – TKO w I rundzie dla Kota,
75 kg. Kamil Lamczyk – Krzysztof Burzec 3:0.
FOTOREPORTAŻ W PRZYGOTOWANIU

Linki:

boks-kielce

Facebook LOZB

Strona Oficjalna Lubelskiego Okręgowego Związku Bokserskiego