MGKS Gwarek Łęczna z medalami z Mistrzostw Polski Kadetek

W dn. 11-19.-7.2015 r w Grudziądzu odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetek i Kadetów. Do walk zgłoszono 80 zawodniczek z 47 klubów (oraz 161 zawodników z 86 klubów).

11403435_10206983563337818_8837164978359166759_n

Przedstawicielkami MGKS Gwarek Łęczna były na Mistrzostwach 2 zawodniczki: Karolina Grabczak (Iskra) oraz Sandra Bobowicz, które bardzo dobre reprezentowały nasz Klub zdobywając brązowe kruszce. Tym bardziej jest to dla nas sukces, po wielu latach zastoju, ponownie mamy w reprezentacji kobiety. Nasze dziewczyny pomimo młodego stażu pięściarskiego już pokazują wszystkim dojrzały, przemyślany boks, obie mają serce do walki.

Jeśli chodzi o poszczególne zawodniczki:

Karolina Grabczak w walce finałowej przegrała głównie z osłabieniem spowodowanym chorobą. Jej przeciwniczka, Paulina Nowak, była zdecydowanie w zasięgu naszej kadetki. Walka była bardzo wyrównana i tylko niuanse zadecydowały o zwycięstwie Pauliny.

Cieszy fakt, że młodziutka “Iskra” – była w gronie tych zawodniczek, które ze względu na swój wysoki poziom umiejętności i klasę poprzednich walk były “rozstawiane”, co świadczy o wysokiej ocenie u trenera Kadry Narodowej.

Z kolei Sandra Bobowicz, jeszcze młodsza zawodniczka – miesiąc przed zawodami trener wahał się, nie był pewien, czy nie za wcześnie by ją wystawiać do eliminacji przed Mistrzostwami. Tym bardziej cieszy fakt, że jej charakter, serce do walki, odwaga i silna wola – przyniosły w efekcie brązowy medal.

W okręgu z brązami wróciły zawodniczki z :

Berej Boxing Lublin – 3

MGKS Gwarek Łęczna – 2

Paco Lublin – 1

Jak widać, nakłady finansowe na pięściarstwo w Gwarku nie idą na marne. Klub nasz od 20 lat dzięki naszym sponsorom znany jest na ringach krajowych i poza jego granicami.

Gorąco dziękujemy:

Partnerem Strategicznym MGKS Gwarek jest Lubelski Węgiel BOGDANKA” S.A. – jedyny na Lubelszczyźnie producent węgla kamiennego. Szczegóły oferty na stronie www.lw.com.pl”