Michał Smerdel pewny udziału w Mistrzostwach Polski

W II Grand Prix rozgrywanym w Gdańsku Michał Smerdel po raz kolejny zajął drugie miejsce. Po zwycięstwach w świetnym stylu z Grzegorzem Bryndą (udany rewanż za finał Mistrzostw Polski Juniorów 2010) i Danielem Żaboklickim w finale Michał zaboksował dużo poniżej oczekiwań z reprezentantem Hetmana Białystok Sylwestrem Kozłowskim. Sędziowie jednogłośnie przyznali zwycięstwo wychowankowi warszawskiej Gwardii. Po 2 turniejach Grand Prix dzięki dwóm finałom Michał przewodzi klasyfikacji wagi 56 kilogramów i jest pewny udziału w marcowych Mistrzostwach Polski Seniorów. Tego samego pewny nie może być Tomasz Smerdel, który w Gdańsku z turniejem pożegnał się już w ćwierćfinale.Tomek absolutnie nie był gorszy od Marka Pietruczuka. Nasz zawodnik przegrał po prostu z “nazwiskiem”, dodatkowo zawodnik Victorii Ostrołęka ukarany został ostrzeżeniem. – relacjonuje kierownik klubu Andrzej Kogut, który sekundował naszym zawodnikom wraz z trenerem Markiem Kozakiem. Następne Grand Prix już za dwa tygodnie w Ząbkowicach Śląskich.