Migaczew trenerem kadry; kadeci zaczynają walkę o medale ME

Hubert Migaczew został trenerem seniorskiej kadry narodowej w boksie amatorskim. Pracujący do tej pory w Feniksie Warszawa szkoleniowiec wygrał rywalizację ze Zbigniewem Raubo, który był jego kontrkandydatem.

Migaczew pracował m.in. z występującym w lidze WSB Michałem Olasiem oraz walczącym o bilet na Igrzyska Olimpijskie w Londynie Mateuszem Trycem.

W najbliższą sobotę, 23 czerwca rozpoczną się w Sofii Mistrzostwa Europy Kadetów (15-16 lat). Ośmioosobową reprezentację Polski poprowadzi trener Zbigniew Raubo.

– Początkowo ustaliłem, iż zespół będzie się składał z sześciu zawodników, którzy pokazali się z dobrej strony podczas niedawnego turnieju O Srebrną Łódkę. Oprócz nich, na wniosek klubów, które postanowiły pokryć koszty udziału swoich pięściarzy, dokooptowaliśmy jeszcze dwóch. Wszyscy, którzy znaleźli się w składzie, mają realne szanse rywalizować o medale. Ja liczę, że przywieziemy dwa krążki – powiedział Zbigniew Raubo.

Biało-czerwonych barw w Sofii będą bronić: Tomasz Wójcik (Skorpion Szczecin, 46 kg), Cezary Burak (Bukowina Wałcz, 48 kg), Adrian Kowal (Olimp Lublin, 52 kg), Bartosz Górniak (BKS Gorzów, 57 kg), Dariusz Ziemczyk (Skorpion Szczecin, 60 kg), Eryk Giermak (Garda Chojna, 63 kg), Damian Wyględacz (Górnik Sosnowiec, 70 kg), Dawid Seńko (Sztorm Szczecin, 80 kg).

– W tej grupie wiekowej ogromną rolę ma ambicja, zaciętość, nieustępliwość. I tymi cechami charakteryzują się wybrani na mistrzostwa pięściarze – uzasadnia trener Raubo swoją decyzję.

Mistrzostwa Europy Kadetów potrwają tydzień, zakończą się 30 czerwca, a dzień później młodzi zawodnicy powrócą do kraju.

info by bokser.org

Dodaj komentarz