Pięściarska passa Gwarka

Ostatni weekend lutego (26-28) był świętem bokserskim na Lubelszczyźnie.
Zawody rozegrano w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 52 przy ul. Władysława Jagiełły 11.
W piątek do zawodów zgłoszono około 130 zawodników z 14 klubów: Lublin: MKS Kalina, Olimp, KS Boks, KS Paco, Berej Boxing; a także Czajnia Tomaszów Lubelski, Avia Świdnik, Boks Łaszczów, Orlęta Łuków, Sparta Kraśnik, ASB Hetman Zamość, MKS II LO Chełm, oraz nasz klub Gwarek Łęczna.

DSC_8234

DSC_8009

Pierwsza z “Aniołków Gwarka” Nikola Maziarczyk stanęła na przeciw Chełmianki Olgi Borysiuk. Pomimo kilku bolesnych trafień “Niuńka” nie zrażała się. Ta wytrwała zawodniczka większą ilością trafień osiągnęła punktową przewagę wygrywając z Olgą jednogłośnie.

Nikola

Kolejną walkę stoczyły ze sobą oba kolejne Aniołki Gwarka – Natalia Niedobylska oraz Anita Lato. Wyraźna przewaga nad przeciwniczką należała do Natalii, a to przyniosło dwa kolejne liczenia Anity. Sędzia Jacek Konował ogłosił werdykt TKO w pierwszej rundzie, po czym obie udekorowano medalami – dla Natalii należał się złoty kruszec, Anicie przypadło także cenne srebro.

DSC_8340

Mati, Mateusz Ćwirzeń wraz z przeciwnikiem Adrianem Królem wystąpili w niedzielnych finałach. Zwinna, doskonała praca nóg, gibkość korpusu, szybkość i doskonała technika spowodowały że już w połowie pierwszej rundy sędzia Jacek Konował musiał wyliczyć Adriana. Do ostatniej sekundy Mati kontrolował walkę. Od samego początku kolejnej rundy nie dał wyższemu od siebie przeciwnikowi ni chwili wytchnienia, pod koniec pierwszej minuty – akcja lewy-prawy, po czym nastąpiło 1 liczenie w drugiej rundzie, po której sędzia orzekł zwycięstwo Matiego przez TKO w 2 rundzie. Złoty kruszec zawisł na szyi Mistrza Okręgu Lubelskiego Matiego Mateusza Ćwirzenia, a kolejne cenne punkty na konto klubu.

Mati

W sobotni dzień Dawid Okoński skrzyżował rękawice z Norbertem Barszczukiem z klubu Berej Boxing Lublin. Była to dość wyrównana walka, jednakże nasz kadet był technicznie lepszy. Przez wszystkie rundy stosował silne serie ciosów osłabiające przeciwnika, w trzeciej rundzie sędzia Paweł Popielewicz musiał liczyć Norberta. Tę walkę przewagą punktów wygrał Dawid, po czym mógł czekać spokojnie na niedzielne finały. W walce finałowej wyszedł na ring wraz z Mikołajem Cichowskim z Kraśnickiej Sparty.Dawid ciosami w głowę – osłabił przeciwnika, następnie skutecznie zaatakował odsłonięty korpus – sędzia Tomasz Majcher przerwał walkę liczeniem. Po kilkudziesięciu sekundach i dość dobrej obronie znów zablokował Norberta w narożniku, zadał kolejną serię silnych celnych – po drugim liczeniu sędzia orzekł TKO w 1 rundzie. Złoto i tytuł Mistrzowski trafił do Dawida a cenne wysokie punkty trafiły na konto Gwarka.
DSC_8084

Nasz “Słonio” czyli Dominik Dziurawiec w sobotę spotkał się z Łukaszem Wójcikiem z klubu Berej Boxing. Pod koniec rundy pierwszej, seria silnych ciosów spowodowała liczenie Łukasza przez sędziego Marka Cieślaka. Pomimo kilku cięższych razów Dziura nie ugiął się przed wyższym od siebie Łukaszem, zwodami, odejściami, wiązanką na korpus i głowę zepchnął zawodnika lubelskiego. Drugie liczenie zakończyło walkę werdyktem TKO w drugiej rundzie dla Dominika Dziurawca. W niedzielnych finałach skrzyżował rękawice z Szymonem Kęcikiem z Paco. Nie dał najmniejszych szans rywalowi zdobywając złoty medal, tytuł Mistrza Okręgu Lubelskiego oraz następne złote punkty dla Klubu.

słonio

Krystian Kawka z Boksera Łaszczów okazał się lepszym zawodnikiem od naszego Jakuba Walkowiaka. Tak więc z powodu TKO w pierwszej rundzie złoty medal przypadł zawodnikowi z Łaszczowa, Jakub musiał zadowolić się srebrem i tytułem Vice Mistrza Okręgu.

DSC_8640

Także cenne dla klubu punkty wywalczył debiutujący Damian Olko. Spotkał się na sobotnim ringu z Tomaszem Gajda z Paco. Zaangażowanie w treningi, pełne poświęcenie się tej dyscyplinie przyniosły zasłużony dla naszego seniora sukces! W pięknej walce szczególnie podczas drugiej rundy Damian kontrolował poczynania przeciwnika, tuż przed upływem pierwszej minuty celnym ciosem na szczękę powalił Tomasza na kolana, nastąpiło 1 liczenie przez sędziego. Zapewne to dodało werwy Damianowi do dalszej walki, co przyczyniło się do sprezentowania zawodnikowi Paco kolejnej ciężkiej serii ciosów na szczękę i korpus – około 20 sekundach po pierwszym liczeniu, sędzia Marek Cieślak musiał znów zatrzymać czas, nastąpiło drugie liczenie. Sam z kolei mocną gardą bronił się przed atakami przeciwnika. W kolejnej kontrze, pod koniec tej rundy Damian powtórzył atak na głowę rywala. Ten okazał się na tyle skuteczny, że nastąpiło trzecie liczenie Tomasza, oraz pojawienie się ręcznika rzuconego przez sekundanta klubu Paco – co oznacza poddanie zawodnika przez sekundanta, koniec walki i zasłużone zwycięstwo dla Damiana, a pierwsze punkty na koncie Łęczyńskiego klubu.
W sobotniej serii walk Damian trafił na bardzo doświadczonego Kemrana Borchashwili z Paco, po dwóch liczeniach musiał pogodzić się z przegraną. Ale brązowy medal i tytuł Brązowego Medalisty Mistrzostw Okręgu Lubelskiego było piękną nagrodą na samym początku sportowej kariery naszego seniora.

DSC_8152

Ziemowit Zgoliński, ostatni z naszej ekipy ostro zaczął spotkanie z Michałem Zajdelem (niezrzeszony). Chwilowa kontuzja stopy omal nie kosztowała Zioma medalu. Jednak podczas liczenia przez siędzego Pawła Popielewicza pozbierał się, zapomniał o bólu. Od początku drugiej rundy Ziom zdecydowanie i agresywnie ruszył na przeciwnika.Zaatakował 2 sierpami które naruszyły równowagę Michała, dołożył do tego kombinacje 2 prawych prostych oraz haka i w 30 sekundzie sędzia wyliczył przeciwnika Łęczynianina. Sędzia nie dopuścił do dalszej walki ogłaszając zwycięstwo Zgolińskiego wynikiem TKO w 2 rundzie. Uraz stopy Zioma w 1 rundzie okazał się na tyle mocny, że wykluczył Zioma z walki finałowej, podczas której miał spotkać się z doświadczonym Rafałem Rzeźnikiem z klubu Berej Boxing z Lublina.

DSC_8506

Kierownik Andrzej Kogut oraz obaj trenerzy: Marek Szeremeta oraz Marek Kozak nie kryli wielkiej satysfakcji z osiągniętego wyniku. Na 13 klubów zajęliśmy III miejsce drużynowo z uwagą, że tylko jedna zawodniczka Sandra Bobowicz nie miała walki z powodu braku przeciwniczki, pozostałe wysokie punkty szły na nasze konto w wyniku serii wielu emocjonujących w większości wygranych walk na ringu. Rozkład medali przedstawia się imponująco:

Złote medale oraz tytuły Mistrzów Okręgu Lubelskiego zdobyło 6 zawodników. Po 5-ciu walkach Nikola Maziarczyk, Natalia Niedobylska, Mateusz Ćwirzeń, Dawid Okoński, Dominik Dziurawiec.
Srebrne medale oraz tytuły Vice Mistrzów Okręgu Lubelskiego zdobyli: Anita Lato, Jakub Walkowiak oraz Ziemowit Zgoliński.
Brązowy medal tytuł Brązowego Medalisty Mistrzów Okręgu Lubelskiego przypadł Damianowi Olko.

Sukces ten dedykujemy i dziękujemy za pomoc Sponsorowi Strategicznemu MGKS Gwarek Łęczna – Lubelski Węgiel Bogdanka SA – jedyny na Lubelszczyźnie producent węgla kamiennego. Szczegóły oferty na stronie www.lw.com.pl.

Punktacja drużynowa:
Miejsce Klub Suma zdobytych punktów
1 Berej Boxing Lublin 157
2 KS Paco Lublin 153
3 MGKS Gwarek Łęczna 61
4 MKS II LO Chełm 54
5 KS Boks Lublin 51
6 ASB Hetman Zamość 41
7 Olimp Lublin 24
Sparta Kraśnik 24
9 Orlęta Łuków 14
10 Boks Łaszczów 11
11 Avia Świdnik 8
12 Czajnia Tomaszów Lubelski 5
13 MKS Kalina Lublin 3

Na zdjęciu min. zwycięskie drużyny.
DSC_8808