SUKCES GWARKOWICZÓW na V Międzynarodowy Puchar Karpat Jasło 2017

Ogromny sukces zawodników Gwarka na V Międzynarodowym Pucharze Karpat w Jaśle.

Na turniej pojechali: Natalia Niedobylska, Mateusz Ćwirzeń, Hubert Olesiuk, Mateusz Klimala, Kacper Lipiec, trener Ziemowit Zgoliński, który rownież walczył i kierownik klubu Andrzej Kogut.

Razem znami wystartował również zawodnik zaprzyjaźnionego klubu GSKS “Płomień” Minkowice-Karol Burzak, podopieczny Marka Szeremety.

Niestety dla naszego V-ce Mistrza Polski Mateusza Ćwirzeń oraz Mateusza Klimali poraz kolejny nie było przeciwnika. Tak właśnie wygląda na chwilę obecną sytuacja, w jakiej musi się zmierzyć Nasz Mati i Natalka. Zawodnicy ze strachu niechcą wyjść do ringu. Jest to spowodowane szacunkiem i świadomością umiejętności naszych pięściarzy.

Zaczynając pokoleji, zacznę od Walki Natalii Niedobylskiej, aktualnej Mistrzyni Polski Kadetek na rok 2017.

Natalia z braku przeciwniczek za namową trenerów i kierownika zawalczyła z seniorką, aktualną trzykrotną Mistrzynia Słowacji-Nikolą Cenkerovą z klubu Miko Fit Box.

Była to walka towarzyska ze względu na różnicę wiekową, ale to nie przeszkodziło Mistrzyni Polski na pewne zwycięstwo nad Słowaczką.

Natalia od pierwszych sekund zaznaczała swoją dominację w ringu, utrzymując ją do samego końca. Walkę wygrywa i zostaję doceniona przez władzę turnieju i zostaję nagrodzona pucharem dla najlepszej kadetki turnieju za pięknie pokazany boks i pewną wygraną z Seniorką !

Następnie do ringu wychodzi i zaczyna walki turniejowe Młodzik 52kg Kacper Lipiec vs Cezary Jucha z klubu Tiger Tarnów.

Kacper wychodzi do ringu i pewnie odnosi zwycięstwo. Walka wygrana jednogłośnie daję ogromą radość i satysfakcję.

Kolejna walka to Kadet 52kg Hubert Olesiuk vs Maciej Basta z Tiger Tarnów

Jest to ogromny sukces i rezultat cięzkiej włożonej pracy w treningi i masa wyrzeczeń, którym Hubert stawia czoła.

Walka według wielu osób, mogła być mianem najlepszej. Obaj zawodnicy walczyli bardzo konsekwentnie, ale to Hubert był bardziej zdeterminowany i to on zasłużenie wygrywa walkę stosunkiem 2:1 z Maciejem Bastą, aktualnym uczestnikiem Mistrzostw Europy.

Teraz kolej przypada Juniorowi 70kg Karolowi Burzakowi z zaprzyjażnionego klubu GSKS “Płomień” Minkowice który skrzyżuję rękawice z zawodnikiem Tigera Tarnów, Damianem Czechowskim.

W roli sekundanta odgrywa rolę Trener Ziemowit Zgolińskim razem z kierownikiem klubu Andrzejem Kogutem.

Karol, wysoki, mocno zbudowany chłopak wykazał się więlką ambicją w ringu, od początku rozpoczęcia walki przejął dominację i to on zasłużenie wygrywa pojedynek.

Jako ostatni wychodzi Senior 81kg trener Gwarka, Ziemowit Zgoliński, na którym pozostaję presja, gdyż wszyscy zawodnicy odnieśli zwycięstwo.

Ziemowit, aktualnie również trener personalny  i instruktor fitness, prowadzący zajęcia z Aeroboksu, dodał “kropkę nad i” zakańczając turniej pewnym zwycięstwem nad Zawodnikiem klubu Smok Kraków, Michałem Cyganik.

Ostateczny wynik jest dla nas bardzo satysfakcjonujący, ponieważ te zawody, jak większość innych pokazuję, że Łęczyński Boks stoi na najwyższym poziomie, praca trenerów, zawodników, kierownika i całego zarządu nie idzię na marnę i śmiało jeżdzimy na turnieje w Polskę z pewnością, że odniesiemy tam sukces, relacjonuję trener Ziemowit Zgoliński.

Dziękujęmy wszystkim, którzy się przyczyniają w nasz rozwój, w szczególności dla Sponsorowi Głównemu: Lubelski Węgiel “Bogdanka” S.A, Panu Dominikowi Smagała redaktorowi Gazety “Wspólnota Łęczyńska” i całemu zarządu klubu.

 

Strategicznym Partnerem MGKS Gwarek Łęczna jest Lubelski Węgiel „Bogdanka” SA w Bogdance, producent i dystrybutor węgla kamiennego: orzech, groszek i miał węglowy dedykowanego zarówno do procesów przemysłowych jak i kotłowni przydomowych

DSC_7065 DSC_6868 DSC_6910 DSC_6914 DSC_6924 DSC_6933 DSC_6957DSC_6864 DSC_6997 DSC_7002 DSC_7063