Tomasz Smerdel mistrzem Polski!

Zawodnik łęczyńskiego Gwarka Tomasz Smerdel został mistrzem Polski juniorów. W finałowym pojedynku kategorii 52 kg, który odbył się w Lesznie, po bardzo ładnej walce pokonał reprezentanta Polonii Świdnica Piotra Lewandowskiego.

Podopieczny trenerów Bolesława Charendarza i Marka Kozaka w znakomitym stylu rozwiązał walkę taktycznie. Od pierwszego gongu “usiadł” na przeciwniku i przejął kontrolę nad pojedynkiem.

Pierwsze dwie rundy dwukrotnie wygrał w stosunku 7:3, w trzeciej nie forsując tempa utrzymał bezpieczną przewagę zwyciężając ostatecznie 16:8. Komentujący te walkę trener narodowej kadry juniorów Zbigniew Raubo był zadowolony z postawy Tomka, a samą walkę skwitował krótkim stwierdzeniem: “Wygrał zawodnik dokładniejszy”.

Tym samym Tomek zdobył swoje pierwsze złoto krajowego czempionatu. W poprzednich dwóch latach wychowanek Gwarka wywalczył dwukrotnie srebro. Sukces możliwy był dzięki wydatnej pomocy Łęczyńskiej Energetyki, dzięki której Tomek mógł w komfortowych warunkach przygotować się do tego turnieju.

Dodaj komentarz