Trójka naszych młodzików wygrywa Międzywojewódzkie Mistrzostwa Polski Młodzików

W dniach 16-17.09.2017r. odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Polski Młodzików w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Jest to tak zwana strefa, czyli eliminację do Mistrzostw Polski Młodzików.

Nasz klub reprezentowało 6-ciu  zawodników ( 3 młodzików, 2 kadetów i 1 kadetka )

W młodzikach w kategorii wagowej do 44.5 kg wystartował Maciej Tyszczuk vs Jakub Żyła RMG “BOKS” ożarów.

Od początku Maciej dominował w walce, posyłając w pierwszej rundzie przeciwnika na deski. Ostatecznie werdykt był jednogłośny dla Łęcznianina.

Następnie w kategorii wagowej do 52 kg wystartował Kacper Lipiec i to On awansował do Mistrzostw Polski.

Kategoria wagowa do 62 kg przypada Janowi Kurze, który spotyka się w ringu z Kacprem Poszalskim z “Paco” Lublin.

Jan skończył walkę bardzo szybko, i pokazał swoje  doskonałe przygotowanie fizyczne. Przeciwnik był dwukrotnie liczony. Walkę wygrywa Jan w pierwszej rundzie przez R.S.C.

Podsumowując: na trzech startujących młodzików naszego klubu, wszyscy wygrywają i awansują do Mistrzostw Polski. Ponadto na 9 startujących młodzików z naszego Województwa, 8 się zakwalifikowało, w tym 3 reprezentantów MGKS ” Gwarek ” Łęczna. Jest to ogromny sukces i potwierdzenie, że systematyczna praca na sali, ciągłe wyjazdy na turnieje, opłacają się i warto inwestować w Łęczyński boks.

Na turnieju, wzięli udział w walkach sparingowych i towarzyskich: Mateusz Klimala i nasza V-ce Mistrz Polski Mateusz Ćwirzeń.

Ten pierwszy stoczył wyrównaną walkę z zawodnikiem ” Paco ” Lublin – Danielem Wieczorkiem.

Mateusz Ćwirzeń stoczył walkę z seniorem. Nasz podopieczny przewyższał zawodnika pod każdym względem. Szybkością, gibkością, ilością trafień oraz sprytem ringowym. Walka wygrana jednogłośną decyzją sędziów

Jako ostatnia miała wyjść do walki Mistrzyni Polski, Natalia Niedobylska. Byliśmy zapewnieni, że będą przynajmniej dwie zawodniczki, które zmierzą się z Naszą Mistrzynią. Ostatecznie, żadna z nich nie wyszła do ringu. Natalia zostaję nagrodzona honorowym medalem.

Ten wyjazd kolejny raz udowodnił, że MGKS ” Gwarek ” Łęczna, jest w czołówce Polski i wychowujemy kolejnych, przyszłych Mistrzów.

Dziękujemy wszystkim, którzy w Nas wierzą, wspierają i dopingują. Szczególne wyrazy uznania i podziękowania należą się głównemu sponsorowi klubu, Lubelskie Węgięl ” Bogdanka ” SA.

Strategicznym Partnerem MGKS Gwarek Łęczna jest Lubelski Węgiel „Bogdanka” SA w Bogdance, producent i dystrybutor węgla kamiennego: orzech, groszek i miał węglowy dedykowanego zarówno do procesów przemysłowych jak i kotłowni przydomowych.

MMM