Udany memoriał Stanisława Zalewskiego

W zakończonym dzisiaj jubileuszowym X Memoriale im. Stanisława Zalewskiego świetnie spisali się zawodnicy Gwarka Łęczna. W ramach zawodów rozegrane zostały eliminacje do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Do Mistrzostw Polski kadetów, które rozgrywane będą w Łodzi, w świetnym stylu awansowali ubiegłoroczni mistrzowie Polski młodzików Cezary Kurowski (48 kg) i Dawid Turek (54 kg). Dawid został ponadto wybrany najlepszym zawodnikiem dwudniowych zawodów ! W turnieju memoriałowym zwycięstwo odniósł natomiast Michał Smerdel, który w w kategorii 57 kg pokonał jednogłośnie mistrza Polski juniorów Adriana Kowala (Olimp Lublin). Dokładne wyniki w rozwinięciu
46 kg: Bartłomiej Mądroń (MKS II LO Chełm) – Amadeusz Jaskulecki (MKS II LO Chełm) 0:3
48 kg: Piotr Pacek (Sport Club Lublin) – Cezary Kurowski (Gwarek Łęczna) 0:3
50 kg: Alen Hamzić (Sport Club Lublin) – Paweł Banaszek (Olimp Lublin) 3:0
52 kg: Patryk Woźniak (Sport Club Lublin) – Krystian Niegoda (MKS II LO Chełm) walkower
54 kg: Dawid Turek (Gwarek Łęczna) – Igor Gaponiuk (Cristal Białystok) 3:0
57 kg: Jarosław Dorociak (Sport Club Lublin) – Patryk Boruta (Cristal Białystok) 0:3
60 kg: Adrian Jachimowicz (OSiR Suwałki) – Kamil Blicharz (Sport Club Lublin) 3:0
63 kg: Adrian Rogowski (Cristal Białystok) – Karol Woronowicz (Boxing Sokółka) 3:0
66 kg: Patryk Topczewski (Cristal Białystok) – Michał Soczyński (MKS II LO Chełm) 1:2
70 kg: Krystian Taudul (Boxing Sokółka) – Damian Taudul (Boxing Sokółka) walkower
75 kg: Piotr Arnista (Tiger Łomża) – Mateusz Brodowski (OSiR Suwałki) 1 pps.
80 kg: Dawid Witosławski – Piotr Brałkowski (obaj Cristal Białystok) 3 RSC
+80 kg: Wojciech Zaprawa – Marcin Grabarczuk (obaj MKS II LO Chełm) 2. pps