Udany początek nowego sezonu. Gwarek z pierwszymi zwycięstwami

Zawodnicy Gwarka rozpoczęli Nowy Rok 2017 od startu w II Turnieju o Puchar Burmistrza Boguchwały.
Ekipa liczyła 7 zawodników w tym 3 zawodniczki: Nikola Maziarczyk, Natalia Niedobylska, Agata Pierepieńko, Mateusz Klimala, Mateusz Ćwirzeń, Bartłomiej Zaborek i Dominik Dziurawiec.
Niestety jak to zwykle bywa na miejscu okazało się, że tylko 4 naszych pięściarzy ma przeciwników. Pojedynki wygrało dwoje z nich. Natalia skrzyżowała rękawice z Agatą Syska ze Skalnika Wiśniówka. Nati od pierwszego gongu narzuciła rywalce swój styl, który nie dawał żadnych szans przeciwniczce i pod koniec drugiej rundy na skutek bardzo silnych ciosów sędzia musiał przerwać i zakończyć tę walkę. Werdykt brzmiał RSC w II rundzie dla naszej zawodniczki. Ponadto jury przyznało Nalatii Niedobylskiej tytuł Najlepszej Zawodniczki Turnieju – bez podziału na grupy wiekowe.
Kolejną zwycięską dla nas walkę stoczył junior Dominik Dziurawiec, pokonując na punkty Marcela Okoń z Gimnasion Boguchwała. Zwycięstwo było tym bardziej satysfakcjonujące, że w poprzednim ich wspólnym pojedynku nasz Dominik przegrał przed czasem.
Na słowa pochwały mimo przegranego pojedynku zasługuje nasz młody zawodnik Mateusz Klimala. Skrzyżował rękawice z bardzo doświadczonym Gabrielem Blezieniem z Morsów Dębica. Obawialiśmy się o przebieg tego pojedynku, lecz Mateusz dzielnie stawił czoło przeciwnikowi. Przeboksował 3 rundy przegrywając na punkty.
Czwarty z naszych Bartłomiej Zaborek boksował bardzo zachowawczo. Dopiero w 3 rundzie ruszył na swojego rywala Jakuba Pyclika z Krakowa. Było to zbyt późno by odrobić straty z poprzednich rund.

Zasłużone podziękowania kierujemy pod adresem Pana Andrzeja Niedziałka, za zorganizowanie tak dobrego turnieju. Zawody te stały na bardzo wysokim poziomie. Ilość przybyłych zawodników potwierdziła zapotrzebowanie na tego typu imprezy sportowe. Do Boguchwały zjechało się około 90 zawodników z 24 Klubów, w tym dwóch ze Słowacji.

autor: Urszula Wójcik

Strategicznym Partnerem Turnieju jest Lubelski Węgiel „Bogdanka” SA w Bogdance, producent i dystrybutor węgla kamiennego: orzech, groszek i miał węglowy dedykowanego zarówno do procesów przemysłowych jak i kotłowni przydomowych.