Udany start w Dębicy

Podczas weekendu 1-2.10.2016r w dębickiej Hali Sportowej odbył się VI Ogólnopolski Turniej Bokserski z okazji 15 lecia UKS Morsy Dębica, a także dwa mecze: w sobotę pomiędzy UKS Morsy Dębca vs Jawor Jaworzno. W niedzielę pomiędzy drużyną gospodarzy a ekipą z Lubelszczyzny.
Ogólnie w zawodach mogło się zaprezentować pięciu z ósemki zawodników.
Czworo z nich to: Sandra Bobowicz, Bartłomiej Zaborek, Mateusz Ćwirzeń, Dominik Dziurawiec. Wszyscy pokazali się z bardzo dobrej strony.
Nasza Sandra w sobotnim meczu skrzyżowała rękawice z aktualną mistrzynią Polski juniorek, Klaudią Simsak, uczestniczką mistrzostw europy. Sandra w swoim stylu pewnie i zdecydowanie ruszyła na swoją rywalkę bez żadnego respektu spychając ją do defensywy. I tylko panowie sędziowie widzieli nieznaczną przewagę Klaudii – MISTRZYNI – typując wynik walki 2:1 na jej konto. A to oburzyło licznie zgromadzonych kibiców i chyba największą nagrodą dla Sandry było spotkanie z grupą miejscowych kibiców. Pogratulowali właśnie jej zwycięskiej także ich zdaniem walki, postawy na ringu słowami: “to Ty byłaś zdecydowanie lepsza od rywalki i to Ty jesteś Mistrzynią tego pojedynku.” Te słowa bardzo podniosły na duchu naszą rozgoryczoną Zawodniczkę. I o to chodzi, bo sport jest dla zawodników i kibiców, to dla nich zawodnicy wychodzą na ring.

Dominik Dziurawiec stoczył w ten weekend dwa pojedynki. Pierwszy w sobotę, z aktualnym mistrzem Polski Remigiuszem Skoczyńskim.Drugą, w niedzielnym meczu z Mateuszem Kuś. Nasz “Słonio” schodził z ringu dwukrotnie jako pokonany. Jednakże w obu pojedynkach pokazał wolę walki, oraz dobre przygotowanie techniczne.

Także w niedzielnym meczu moc wspaniałych sportowych emocji dała nam walka Mateusza Ćwirzenia z Gabrielem Blezień. Mati od samego początku przejął kontrolę nad walką ze swoim starszym utytułowanym rywalem w zdecydowany sposób.

Bartosz Zaborek, toczący swój drugi w życiu pojedynek także nieznacznie uległ gospodarzowi Turnieju Sebastianowi Ptak.
” Na koniec chcę dodać, że udział naszych zawodników w VI Dębickim Turnieju udowodnił nam, że mamy utalentowaną młodzież, która w niedalekiej przyszłości dostarczy kibicom i trenerom dużo radości i sportowej satysfakcji” podsumował kierownik Andrzej Kogut.

Zawodnicy, trenerzy i działacze MGKS Gwarek Łęczna dziękują Sponsorowi Strategicznemu MGKS Gwarek Łęczna Firmie LUBELSKI WĘGIEL „BOGDANKA” SA – jedyny na Lubelszczyźnie producent węgla kamiennego. Szczegóły oferty na stronie www.lw.com.pl