8 medali wywalczonych przez zawodników MGKS Gwarek Łęczna w Mistrzostwach Okręgu Lubelskiego w Kraśniku

13-15.03.2015 – Kraśnik – Mistrzostwa Okręgu Lubelskiego. Organizator – Lubelski Okręgowy Związek Bokserski, współorganizator – Sparta Kraśnik.
W zawodach udział wzięło ponad stu zawodników z 15 klubów.

MGKS Gwarek Łęczna reprezentowali:
Karolina Grabczak, Dawid Gutowski, Jakub Wójcik, Michał Kłębokowski, Dawid Okoński, Jakub Walkowiak, Bartosz Gała, Ziemowit Zgoliński.

Partnerem Strategicznym MGKS Gwarek Łęczna jest Lubelski Węgiel „Bogdanka” SA, jedyny na Lubelszczyźnie producent węgla kamiennego. Szczegóły na stronach internetowych www.lw.com.pl , zaś sponsorem drużyny MGKS Gwarek jest „Łęczyńska Energetyka” Sp.z o.o.

indeks

Jak wiadomo, wyniki walk dla zawodników będą istotne na przyszłość, dając przepustkę do rozgrywek w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz dalszego etapu Mistrzostw.

Najwięcej emocji przyniosły nam walki Dawida Okońskiego oraz Bartka Gały.

Dawid Okoński spotkał się na ringu z Krystianem Kawka “Bokser” Łaszczów. Obaj zawodnicy walczyli dość zaciekle, jednak dokładniej poprowadzone akcje, więcej trafnych ciosów w wykonaniu Dawida przyniosły mu zasłużone zwycięstwo i tytuł Mistrzowski.
Bartek – w sobotę skrzyżował rękawice z Grzegorzem Chabros z KS “Paco” Lublin. Ku radości ekipy Gwarka – zastosował bardzo skuteczną taktykę obrony, z bardzo dużą ilością perfekcyjnych akcji ataku – po 3 rundzie otrzymał werdykt zwycięski, co dało mu przepustkę do niedzielnych finałów. W niedzielę – przyszło mu spotkać się z utytułowanym Karolem Pawliną “Olimp” Lublin. Ta walka była bardzo ciężka dla zawodnika. Samo nazwisko przeciwnika mogło zadziałać na młodego stażem sportowca. Jednak smak zwycięstwa z poprzedniego dnia, a szczególnie bardzo dobre przygotowanie zawodnika – tak techniczne jak i kondycyjne przyniosło wymarzony sukces. Jednakże nie przyszło nam się z niego cieszyć od razu. Błąd techniczny w rozliczeniach punktowych – ogłoszono zwycięstwo zawodnika z Lublina. Jednakże uwagi obu trenerów, dokładne, ponowne sprawdzenie kart punktowych – co się rzadko zdarza – nastąpiła zmiana werdyktu na korzyść Bartka. Z wielką radością przyjął odzyskane, zasłużone zwycięstwo.
Niestety szkoda, że Eryk Okoński poddał się chorobie. Miał wielką szansę na wywalczenie i dla siebie złotego medalu i tytułu Mistrzowskiego. Eryk był naszym pewniakiem na te zawody.
Sukcesy Gwarka z minionych Mistrzostw są doskonałą motywacją dla innych zawodników z Łęcznej do dalszej, wytężonej pracy pod okiem obu trenerów Gwarka, a my trzymamy kciuki by złoci zwycięzcy mogli z takim samym powodzeniem wystartować podczas tegorocznej Olimpiady Młodzieży.

DSC_5813

DSC_5324
Wyniki startów naszych pięściarzy:
Karolina Grabczak – złoty medal i tytuł Mistrzowski
Jakub Walkowiak – złoty medal i tytuł Mistrzowski
Bartosz Gała – złoty medal i tytuł Mistrzowski
Dawid Okoński – złoty medal i tytuł Mistrzowski
Michał Kłębokowski – srebrny medal i tytuł Vice Mistrza
Dawid Gutowski – srebrny medal i tytuł Vice Mistrza
Jakub Wójcik – brązowy medalista
Ziemowit Zgoliński – brązowy medalista

Wyniki wszystkich walk Mistrzostw:
wyniki_mistrzostw2
16
1_14
wyniki