VII Otwarte Gwardyjskie Mistrzostwa Polski Busko Zdrój

W dniach 16-18.06.2017 odbywają się VII Otwarte Gwardyjskie Mistrzostwa Polski w Boksie. Jak co roku miejscem zawodów jest Buska Hala Sportowa przy ul Kusocińskiego.
W tym roku do zawodów zgłosiło się ponad 160 zawodników z 40 klubów. Wysoki poziom imprezy oraz doskonała organizacja powodują, że z roku na rok rośnie w kraju zainteresowanie udziałem w tych zawodach.
W barwach Gwarka wzięło udział w walkach ośmioro zawodników: Maciej Tyszczuk, Jan Kura, Mateusz Klimala, Mateusz Ćwirzeń, Dominik Dziurawiec, Natalia Niedobylska, Klaudia Styś oraz Ziemowit Zgoliński.
Podczas pierwszych walk, w piątkowe popołudnie zaboksował Mateusz Klimala z Kulińskim Oliwierem z Boks Polonia Świdnica, przegrywając tę walkę.
Następnie Natalia Niedobylska rozgromiła przeciwniczkę z Ostrowca Świętokrzyskiego Natalię Wrzesień. Klaudia Styś musiała ulec w pierwszej rundzie Angelice Krzysztoforskiej z Dąbrowy Górniczej.
Końcówkę piątkowych rozgrywek stoczyli z werdyktami zwycięskimi Maciej Tyszczuk po naprawdę dobrej walce pokonując Jakuba Stojek z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, a Dominik Dziurawiec z Erykiem Himner z Dąbrowy Górniczej.
Sobotnie walki także były dla nas emocjonujące.
Natalia Niedobylska już pod koniec 1 rundy rozprawiła się z gospodynią Mają Ficek-Ciemniak.
Mateusz Ćwirzeń podczas interesującej walki zdobył przewagę nad Danielem Dołowy z Nowego Dworu Mazowieckiego.

Walki popołudniowe oraz zawody niedzielne dodały jeszcze większych emocji.
Dominik Dziurawiec przegrał w wyrównanej walce z Remigiuszem Skoczyński z Gardy Gierałtowice a Ziemowit z powodu kontuzji nie wyszedł do ostatniej walki turnieju.
Niedzielne zawody obfitowały w sukcesy. Mateusz Ćwirzeń bez trudu pokonał przeciwnika dodając tym cenne punkty także w klasyfikacji drużynowej.

Tak więc bilans Gwarka z VII Otwartych Gwardyjskich Mistrzostw Polski w Busko Zdrój wygląda następująco:

Wystartowało 160 zawodników z 40 klubów w Polsce.
MGKS Gwarek Łęczna zdobył II Miejsce w punktacji drużynowej ponad to :
Natalia Niedobylska – 1 miejsce.
Klaudia Styś – 3 miejsce.
Maciej Tyszczuk – 1 miejsce.
Klimala Mateusz – 3 miejsce.
Cwirzeń Mateusz – 1 miejsce.
Jasiek Kura – 2 miejsce.
Dominik Dziurawiec – 3 miejsce.
Ziemowit Zgoliński – 2 miejsce.

To kolejny udany start i dowód, że treningi pod okiem Trenera Marka Kozaka i Ziemowita Zgolińskiego przynoszą świetne wyniki.. Już za 2.5 tygodnia najważniejszy start OOM ( Ogólnopolska Olimpiada młodzieży )

Strategicznym Partnerem MGKS Gwarek Łęczna jest Lubelski Węgiel „Bogdanka” SA w Bogdance, producent i dystrybutor węgla kamiennego: orzech, groszek i miał węglowy dedykowanego zarówno do procesów przemysłowych jak i kotłowni przydomowych.