W sobotę IX Memoriał Stanisława Zalewskiego

19 maja o godz. 16.00 w hali MOSiR przy al. Zygmuntowskich 4 ramach IX Memoriału Stanisława Zalewskiego odbędzie się mecz bokserski pomiędzy reprezentacjami Lublina i Warszawy. W składzie reprezentacji okręgu lubelskiego nie zabraknie podopiecznych trenera Bolesława Charendarza.

Stanisław Zalewski był on bokserem i trenerem, a jako masażysta, u boku wybitnego trenera Feliksa Stamma, brał udział w pięciu olimpiadach i dwunastu Mistrzostwach Europy w boksie. Na wszystkich tych imprezach polscy bokserzy, przygotowywani przez Stanisława Zalewskiego, zdobywali cenne medale.

W Lublinie trenował on bokserów Motoru, masował żużlowców i piłkarzy. Był znany i lubiany przez całe rzesze sportowców i sympatyków sportu szczególnie za ogromne poczucie humoru. Potrafił swoimi dowcipami rozładować napiętą atmosferę przed startami zawodników. Zawsze uśmiechnięty i kulturalny – takim go pamiętamy.

Wstępny skład okręgu lubelskiego na to spotkanie:
46kg kadet Woźniak Patryk Sport Club Lublin
50kg kadet Kowal Adrian Olimp Lublin
49kg junior Judin Karol Paco Lublin
52kg junior Smerdel Tomasz Gwarek Łęczna
56kg junior Wiśniewski Norbert Rocky Krasnystaw
60kg młodzież. Smerdel Michał Gwarek Łęczna
64kg junior Kąkol Tomasz Paco Lublin
69kg junior Pawlina Karol Olimp Lublin
75kg junior Rzeźnik Rafał Sport Club Lublin
81kg młodzież. Gątnicki Mateusz Paco Lublin
91kg młodzież. Krasuski Bartłomiej Olimp Lublin
Walka kobiet w wadze 75kg
Maksim Anna /Orlęta Łuków/- Michalska Wioleta /Legia W-wa/

Oprócz meczu tradycyjnie odbędą się walki memoriałowe, na które organizatorzy zapraszają od 10:00. Gośćmi tegorocznego memoriału będą m.in. Wiesław Rudkowski, Jerzy Rybicki czy Lucjan Trela.

Dodaj komentarz