Wspaniały Sukces Młodych pięściarzy ,, Gwarka ‘’Łęczna

V Mistrzostwa Polski Młodzików w boksie im. Pawła Szydły – Tarnowo Podgórne
Wzięło w nich udział 72 zawodników z 47 klubów reprezentujących 15 Okręgowych Związków Bokserskich.
Do rozgrywek Mistrzostw Polski Młodzików w Tarnowie Podgórnym, po eliminacjach międzywojewódzkich zakwalifikowało się trzech naszych zawodników: Mateusz Klimala, Mateusz Ćwirzeń, Bartłomiej Prus.
Jako pierwszy z naszych, Mateusz Klimala w wadze 44,5 kg w sobotnich półfinałach wygrał z Kewinem Wydmuch z KS Polonia 1912 Leszno. W finałach przegrał z doświadczonym Sebastianem Lubeckim z UKS Boxing Sokółka – zdobywając tym tytuł Wicemistrzowski.
Mateusz Ćwirzeń w sobotnich półfinałach skrzyżował rękawice z Patrykiem Nowakiem z RKS Łódź. Po bardzo emocjonującej walce, w której to nasz Mati od początku narzucił rywalowi swój styl, co pozwoliło sędziom na ogłoszenie jednogłośnego werdyktu na korzyść naszego zawodnika. W spotkaniu finałowym Mati stanął naprzeciw Adriana Sędreckiego KS Ziętek Team Kalisz. Tu także nie pozostawił żadnych złudzeń co do tego, kto zasługuje na najwyższy tytuł Mistrza Polski.
Do Medalistów dołączył także nasz Bartłomiej Prus. W sobotnich półfinałach stoczył bardzo dobrą zwycięską walkę z Florkowskim Michałem z MLKS Sparta Złotów. W finałowej przegranej walce, w której przeciwnikiem był Kacper Rydzowski CSW Fight Boxing Dąbrowa zadecydował zbyt krótki staż treningowy naszego zawodnika i ranga zawodów.
I w tym miejscu wielki szacunek dla organizatora zawodów za perfekcyjne przygotowanie tak ważnej imprezy sportowej.
Ogromną satysfakcję sprawia nam fakt, że zdobyliśmy jako Klub cenne 2 miejsce – na 47 klubów z całej Polski, ustępując tylko takiej potędze jak BKS Skorpion Szczecin.
Ten wielki sukces dedukujemy naszemu Sponsorowi Strategicznemu, firmie Lubelski Węgiel Bogdanka SA, bez którego nie byłby możliwy start w tak ważnych dla nas zawodach.

Po mistrzostwach Kierownik Klubu Gwarek Łęczna Andrzej Kogut nie krył zadowolenia i dumy składając gratulacje trenerom Markowi Kozakowi i Markowi Szeremecie, za tak dobre przygotowanie młodych zawodników.