XII Memoriał im. A.Antkiewicza z udziałem Gwarka

Powróciła ekipa Gwarka z XII Memoriału m. Aleksego Antkiewicza, który odbył się 22.04.2017 r w Słupsku, jak zawsze w Hali Sportowej Czarnych Słupsk przy ul. Ogrodowej.
plakat
Stało się już niemalże tradycją, że tak, jak ekipa Czarnych przybywa do nas na Barbórkę, tak my z kolei uczestniczymy w ich corocznej imprezie, która jest organizowana na cześć Aleksego Antkiewicza, człowieka boksu.
W tym roku obchody składały się z 2 rodzajów zawodów: walk turniejowych i zaraz po tym walk meczowych.
Tym razem na zawody słupskie pojechała ósemka zawodników Gwarka: Maciej Tyszczuk, Jasiek Kura, Bartek Zaborek, Nikola Maziarczyk, Hubert Olesiuk – walczyli w walkach turniejowych oraz Mateusz Ćwirzeń, Natalia Niedobylska i Dominik Dziurawiec – walki meczowe.

Pierwszą walkę turnieju stoczył nasz młodzik Maciej Tyszczuk, za przeciwnika miał Huberta Domarosa z Gardy Wicko. Maciek zrewanżował sie przeciwnikowi za przegraną w Łęcznej, wygrywając po wyrównanej walce stosunkiem głosów 2:1.

Następny wyszedł Jasiek Kura. Sprawił nam ogromną satysfakcję ten młodziutki pięściarz. Mimo krótkiego stażu treningowego pokonał zdecydowanie zawodnika gospodarzy Błażeja Konszewicza.

Kolejny był Hubert Olesiuk – z Szymonem Kruk z Gardy Wicko. W tej walce nieznacznie lepszy okazał się zawodnik z Wicka wygrywając 2:1. Mimo przegranej walki Hubert zaboksował bardzo dobrze, pokazując charakter i wolę walki.

Bartek Zaborek, niestety II raz z rzędu zawiódł nasz Bartek, przegrywając na punkty z Maciejem Kotlęga z Box Gruchała Team. Jego umiejętności i wyszkolenie pozwalają nam sądzić, że w końcu Bartek przełamie stres tuż przed walką, bo tylko to nie pozwala mu pokazać tego wszystkiego co wie i umie, by zacząć wygrywać swoje pojedynki.

Nikola Maziarczyk skrzyżowała w ringu rękawice z Weroniką Pawlak z Gryf Wejherowo. Nasz jeden z Aniołków Gwarka – Nikola – stoczyła jedną ze swoich najlepszych walk, pomimo końcowego 1:2, za przeciwniczkę miała przecież aktualną Mistrzynię Polski Kadetek.

Po krótkiej uroczystej prezentacji zawodników walk meczowych i krótkiej przerwie przyszedł czas na kolejne emocje.

Jako pierwszy z Gwarkowiczów na ring wyszedł Mateusz Ćwirzeń. Chyba już zdążył nas przyzwyczaić do dobrych występów i tym razem nie zawiódł. Mimo dużej różnicy wzrostu przeciwnika z Wejherowa Dominika Noweta zaboksował na wysokim poziomie, co pozwoliło mu bezsprzecznie wygrać.

O dużym pechu może mówić nasza Natalia Niedobylska. Do jej walki z Sandrą z Sako Gdynia zostali przydzieleni bardzo modzi niedoświadczeni sędziowie z Gdańska. Mimo totalnej demolki w wykonaniu Natalki sędziowie widzieli wygraną gdańszczanki. W tym miejscu należy się pochwała za bardzo dobrą reakcję sędziego głównego i supervisora zawodów, pozwalającą Natalii poczuć się zasłużenie wygraną po walce. To właśnie Natalię wybrali jednogłośnie do ogromnie cennego wyróżnienia jakim był Puchar Fer Play. Wręczanie Natalce pucharu Fer Play spotkało się z ogromnym aplauzem i gratulacjami od kibiców.

Nasz junior Dominik Dziurawiec stanął na przeciw zawodnika gospodarzy Pawła Rosińskiego. Mimo ambitnej postawy “Słonia” lepszym w walce okazał się gospodarz.

Na koniec – kierownik Andrzej Kogut podsumował:
“mimo drobnego incydentu w walce Natalii Niedobylskiej ogromne podziękowania składam na ręce organizatorów, a w szczególności trenerowi Jurkowi Walczukowi za dobór godnych siebie przeciwników – co pozwoliło kibicom Słupska obejrzeć ciekawe i emocjonujące walki; a nowemu prezesowi Czarnych Słupsk, Markowi Pałuckiemu za doskonałą organizację i oprawę tak ważnej imprezy sportowej jaką był Memoriał im. Aleksego Antkiewicza.
W opinii działaczy i zawodników naszego klubu były to jedne z najlepszych słupskich zawodów bokserskich, pod względem organizacyjnym i sportowym, za co Zarząd, działacze i zawodnicy Gwarka gorąco dziękują.

Strategicznym Partnerem MGKS Gwarek Łęczna jest Lubelski Węgiel „Bogdanka” SA w Bogdance, producent i dystrybutor węgla kamiennego: orzech, groszek i miał węglowy dedykowanego zarówno do procesów przemysłowych jak i kotłowni przydomowych.