Z plaży na ring

Przebywający obecnie na obozie wypoczynkowym w nadmorskich Rowach (niedługo relacja i obszerna galeria) Michał Smerdel otrzymał niespodziewanie kolejną oferte zagranicznego wyjazdu. Po efektownych pojedynkach toczonych we Włoszech coraz bardziej ceniony i dostrzegany w kraju zawodnik Gwarka został zaproszony przez Zachodniopomorski Okręgowy Związek Bokserski do wyjazdu na towarzyski mecz z reprezentantami Turcji. Michał bez zastanowienia podjął wyzwanie i już jutro wylatuję nad Bosfor.
Zachodniopomorski Okręgowy Związek Bokserski jeszcze w trakcie wakacji zabrał się ostro do pracy. Dzięki staraniom odpowiedzialnego za kontakty zagraniczne w Zachodniopomorskim Okręgowym Związku Bokserskim – Mustafy Kocinoglu, grupa zawodników z naszego kraju poleci w piątek do Istambułu stoczyć towarzyski mecz bokserski z reprezentantami Turcji. Jest to wyraźny sygnał, że nawet w przerwach startowych można popracować z zawodnikami, jednocześnie zyskujemy na wizerunku medialnym.

– W roku 2011 pomogłem zorganizować wyjazd na Mistrzostwa Europy Uczniów do Groznego – powiedział Mustafa. – Właśnie wtedy Eryk Giermak zdobył złoty medal. W tym roku także pomogę przy wyjeździe młodzików do Anapy w Rosji, gdzie odbędą się ME Młodzików 2012. Ponadto chcemy wspólnie z Prezesem ZOZB Markiem Matelą zorganizować u nas mecz Polska-Turcja. Moja mama jest Polką, tata Turkiem, a ja kocham Polskę i jak tylko będę mógł, będę pomagał, żeby bokserzy z Polski osiągali jak najlepsze wyniki – zadeklarował działacz.

Pomimo dość niekorzystnego terminu, bo jak wiemy większość zawodników dopiero rozpoczyna przygotowania lub ma roztrenowanie, do Istambułu polecą:
56 kg – Michał Smerdel (Gwarek Łęczna)
64 kg – Marcin Latocha (Róża Karlino)
69 kg – Roman Szymański (Boks Poznań/PKB Poznań)
75 kg – Adrian Plichta (Bukowina Wałcz

Trenerem i liderem ekipy będzie Tomasz Różański szkoleniowiec Róży Karlino.

– Próbowaliśmy złożyć większą grupę zawodników, ale wakacje, a dodatkowo mecz na który jedzie PKB Poznań uniemożliwiły nam wystawienie większej liczby pięściarzy. Próbowałem z Panem Zdzisławem Nowakiem ustalić możliwie optymalną grupę, która reprezentując pomorze zachodnie będzie zbierała cenne doświadczenie międzynarodowe – mówi Marek Matela Prezes ZOZB.

Zawodnicy wylatują z Berlina w piątek, w sobotę toczą walki, a w niedzielę wracają do kraju. Sam wyjazd będzie już atrakcją, ale dodatkowo każdy ze startujących otrzyma gratyfikacje finansową. bokser.org

Dodaj komentarz