Zamojski Sukces

W sobotę 6.05.2017 r w Zamojskiej Hali OSiR odbył się IX Memoriał im. Henryka Paska. Do zawodów zgłosiło się 70 zawodników z niespełna 20 klubów.

Klub Gwarek reprezentowali: Maciej Tyszczuk, Jan Kura, Klaudia Styś, Natalia Niedobylska i Hubert Olesiuk.

waga 43 kg młodzik – Maciej Tyszczuk spotkał się z Kacprem Tokarzem ze Skalnika Wiśniówka. Maciek pokazał dobre przygotowanie techniczne czym zasłużenie zwyciężył pojedynek.
waga 62 kg Jan Kura stanął na ringu naprzeciw Szymona Szmyda, utytułowanego zawodnika z Wisłoka Rzeszów. Jasiek to początkujący zawodnik, jednakże jego dotychczasowe starty są obiecujące na przyszłość. Mimo przegranej na zamojskim ringu dostał gratulacje od kierownika Gwarka a co niezmiernie cenne – także od swojego doświadczonego przeciwnika.
waga 50 kg kadetki – na zamojskim ringu zadebiutowała nasza Klaudia Styś. Zaboksowała z Zuzanną Zgardzińską z RMG Ożarów. Obie zawodniczki nie szczędziły sobie nawzajem serii ciosów, jednak ku naszej radości celniejsze i silniejsze należały do Klaudii, dzięki czemu zeszła z ringu z pierwszym miejscem.
waga 57 kg Natalia Niedobylska spotkała się z Angeliką Strzelecką z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Była to bardzo emocjonująca walka, zakończona zasłużoną wygraną Natalii.
waga 48 kg kadetów – walka w tej kategorii niestety zakończyła się porażką. Hubert Olesiuk nie zdołał pokonać Mateusza Jamróza z Berej Boxing Lublin.

Strategicznym Partnerem MGKS Gwarek Łęczna jest Lubelski Węgiel „Bogdanka” SA w Bogdance, producent i dystrybutor węgla kamiennego: orzech, groszek i miał węglowy dedykowanego zarówno do procesów przemysłowych jak i kotłowni przydomowych.