Zawodnicy Gwarka z cennymi medalami zdobytymi w Busko Zdrój

W doskonałych nastrojach wróciła ekipa Gwarka Łęczna z trzydniowych zawodów, które odbyły się w Busko Zdrój, zorganizowanych przez Polski Związek Bokserski oraz BMUKS “Ring” Busko Zdrój.
W dniach 16-18.09.2016 w Hali przy ul. Kusocińskiego w Busko Zdrój odbyły się VI Otwarte Gwardyjskie Mistrzostwa Polski połączone z eliminacjami do Mistrzostw Polski Młodzików.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Trójka naszych młodych sportowców: Mateusz Ćwirzeń, Mateusz Klimala i Bartłomiej Prus, awansowali do Mistrzostw Polski Młodzików które odbędą się w październiku w Poznaniu.
Pozostała siódemka zawodników, w tym 3 nasze kadetki rywalizowała w Otwartych Gwardyjskich Mistrzostwach Polski.
Sandra Bobowicz skrzyżowała rękawice z aktualną Vice Mistrzynią Polski kadetek w kategorii 52 kg Roksaną Wierzbicką Hetman Białystok. Charakter i wola walki Sandry nie pozostawiły cienia wątpliwości, kto w tym pojedynku jest lepszy.
Następna z naszych dziewczyn, Natalia Niedobylska zaboksowała w stylu, do jakiego nas przyzwyczaiła. Od pierwszych sekund ruszyła pewnie i zdecydowanie, pokonując Agatę Syska ze Skalnika Wiśniówka przez TKO już w pierwszej rundzie.
Nikola Maziarczyk mimo bardzo dobrej postawy minimalnie przegrała z koleżanką z okręgu lubelskiego Natalią Krupa KS Boks Lublin. Boksowała odważnie, stawiając czoła przeciwniczce mimo wyraźnej przewagi fizycznej.
Nie zawiódł nas także nasz “Słonio” czyli Dominik Dziurawiec. Podczas rozgrywek stoczył dwie walki. W pierwszym pojedynku wygrał na punkty z Wojciechem Góralem z Gwardii Wrocław. W niedzielnym finale zakończył walkę przed czasem ze zwycięskim werdyktem TKO w 2 rundzie pokonując Eryka Himnera z Dąbrowy Górniczej.
Bartek Zaborek pierwszy raz wystąpił w barwach naszego klubu przegrywając walkę finałową z Sebastianem Ptak z UKS Morsy Dębica. Pokazał się z bardzo dobrej strony, w przyszłości na pewno z walki na walkę będzie coraz lepiej. Podobny przebieg walki miał pojedynek finałowy Maćka Ścirki z Szczepanem Szmydem z Wisłoka Rzeszów.

Dużą atrakcją podczas zawodów w Busko Zdrój było spotkanie naszych zawodników z wielkimi Mistrzami Pięści Marianem Kasprzykiem, Jerzym Rybickim, Józefem Grudniem.
SAMSUNG CAMERA PICTURES

Zawodnicy, trenerzy i działacze MGKS Gwarek Łęczna dziękują Sponsorowi Strategicznemu MGKS Gwarek Łęczna Firmie LUBELSKI WĘGIEL „BOGDANKA” SA – jedyny na Lubelszczyźnie producent węgla kamiennego. Szczegóły oferty na stronie www.lw.com.pl