Złoto i srebro – 2 piękne kruszce po Mistrzostwach Okręgu Lubelskiego Lublin 2017

Minęły 3 dni święta boksu w Okręgu Lubelskim. Udział w rozgrywkach wzięło ponad 90 zawodników.
W barwach Gwarka wystąpiła Sandra Bobowicz, a z zawodników – Dominik Dziurawiec.
Sandra utrzymała tytuł Mistrzowski – w jej kategorii nie było przeciwniczek. Dominik natomiast musiał stoczyć 3 walki by zdobyć srebrny medal i tytuł Vce Mistrza Okręgu Lubelskiego w Boksie.
W piątkowej walce pokonał Dawida Włoszka “Avia” Świdnik. W sobotę stanął na przeciwko zawodnika z Zamościa Adriana Kowalika. Od samego początku kontrolował przebieg walki, osiągając znaczną przewagę i kończąc walkę już podczas 2 rundy nie pozostawiając przeciwnikowi szans na skuteczną obronę. W niedzielnych finałach przegrał niesłusznie na punkty z zawodnikiem Paco Dominikiem Podlodowskim. Niestety znów mieliśmy doskonały przykład, że aby pokonać niezgodne z fair play zagrania konieczne jest wygranie walki poprzez silny nokaut, (mające osiągnąć za wszelką cenę punkty drużynowe??). No cóż, życie szybko zweryfikuje słuszność poczynań niektórych dzialaczy. Niebawem Mistrzostwa Polski Juniorów zweryfikują dzisiejsze wydarzenia. Pozostaje więc zaczekać na Finały, które doskonale sprawdzą “wysoki” poziom przygotowania dzisiejszych Mistrzów. Porażająca dziś była także ilość walk zakończonych poprzez walkowery -tylko podczas niedzielnych zawodów takim werdyktem zakończono 10 walk. Szkoda, że takie zjawiska obniżają poziom tak ważnej imprezy sportowej.

Strategicznym Partnerem MGKS Gwarek Łęczna jest Lubelski Węgiel „Bogdanka” SA w Bogdance, producent i dystrybutor węgla kamiennego: orzech, groszek i miał węglowy dedykowanego zarówno do procesów przemysłowych jak i kotłowni przydomowych.