Dobra postawa zawodników Gwarka podczas startów – III Turniej Lubelszczyzny

13-14 luty br, w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 52 im. Władysława Jagiełły odbył się III Turniej Lubelszczyzny, organizatorem był Lubelski Okręgowy Związek Bokserski.
Cieszy nas to, że początek roku przynosi nam dużo startów w zawodach różnej rangi. Tylko praktyka może ukształtować młodych ludzi na zdolnych zawodników, odnoszących sukcesy. Turniej Lubelszczyzny organizowany przez Lubelski Okręgowy Związek Bokserski to zawody, które niejako są egzaminem dla sportowców przed mistrzostwami okręgu lubelskiego, grand prix i innymi. Pozwalają selekcjonować pośród ekipy klubowej najlepszych zawodników do następnych etapów.
Klub Gwarek reprezentowało 8 zawodników. Do zawodów stanęli: Nikola Maziarczyk, Mateusz Ćwirzeń, Laura Łysiak, Natalia Niedobylska, Anita Lato, Dawid Okoński, Ziemowit Zgoliński.

Nikola Maziarczyk (52kg) spotkała się w sparingowej walce z doświadczoną Eweliną Cieślik z Hetmana Białystok. Walka nie była punktowana.
Mateusz Ćwirzeń (43kg) podyktował swoje warunki podczas całego starcia z Maciejem Basta z Tigera Tarnów, wygrywając jednogłośnie, co dało mu awans do walk finałowych.
Kolejnego dnia zawodów Laura Łysiak (57kg) pokonała w pięknej technicznie walce Kingę Misiaszek z Tigera Tarnów. Walka ta przyniosła moc satysfakcji całej ekipie Gwarka. Laurka, najdłużej trenująca w klubie w grupie kobiet – doczekała się w końcu starcia z równą przeciwniczką.
Natalia Niedobylska została zwyciężczynią swojej kategorii pokonując koleżankę klubową Anitę Lato.
Nasz Mati (Mateusz Ćwirzeń) pozbawił szans na wygraną przeciwnika z KS Boks Lublin Walerego Mustafa. Walkę tę można niejako potraktować jako sportowe podziękowanie trenerom Markom Szeremecie i Kozakowi za pracę, dzięki której Mati, zaangażowany w treningi zawodnik -której osiąga coraz większe i coraz bardziej znaczące sukcesy. Oby tak dalej.
w 10 finałowej walce na ring wyszedł Dawid Okoński (Gwarek), spotkał się z Michałem Bardo (Tiger Tarnów). Niestety zawiódł oczekiwania trenerów przegrywając już w 1 rundzie przez TKO.
W ostatniej walce turniejowej Ziemowit Zgoliński stanął naprzeciw utytułowanego Rafała Rzeźnika, który często stawał w barwach Gwarka w meczach międzymiastowych, przynosząc także naszemu Klubowi piękne zwycięstwa. Nie można więc mieć pretensji do Ziomka, gdy w 1 rundzie ze względu na różny poziom sportowy zawodników walka została przerwana, oraz zakończona werdyktem TKO 1 runda.
Dziękujemy za pomoc Sponsorowi Strategicznemu MGKS Gwarek Łęczna – Lubelski Węgiel Bogdanka SA – jedyny na Lubelszczyźnie producent węgla kamiennego. Szczegóły oferty na stronie www.lw.com.pl.

12729169_537064879798878_4774835254972041338_n