Dziewczyny boksują w Gwarku

Coraz większą popularność w Polsce zaczyna zdobywać boks w wykonaniu kobiet. Wraz ze wzrostem popularności zaczęły przychodzić sukcesy.Z ubiegłorocznego światowego czempionatu Polki przywiozły 3 medale, w tym brązowy multimedalistki światowych imprez, byłej zawodniczki naszego klubu, Karoliny Michalczuk. Coraz więcej pań decyduje się trenować sport kojarzony do tej pory głównie z mężczyznami. Nie inaczej jest w łęczyńskim Gwarku, gdzie od jakiegoś czasu trenuje zwarta grupa młodych pięściarek.

Po trafieniu do klasy sportowej w liceum poznałam kolegę, który trenował boks i pomyślałam , że tez chce zobaczyć jak to jest, podobają mi się sztuki walki .Wcześniej trenowałam karate, ale nie spodobało mi się wiec postanowiłam spróbować czegoś innego. – mówi 16-letnia Alicja Karpińska, który boks trenuje już od pół roku. O Gwarku dowiedziałam się od Alberta Kołodzieja, który z sukcesami boksuje już jakiś czas. Ucieszyłam się, że w Łęcznej jest boks bo to zaledwie parę kilometrów od mojej miejscowości. Od września poprzedniego roku rozpoczęłam treningi pod okiem trenera Artura Koguta oraz Marka Kozaka.

Treningami dziewczyn w Gwarku zajmuję się Artur Kogut, do niedawna jeszcze aktywny, bardzo utytułowany zawodnik. Jakim trenerem według Alicji jest Artek ? Myślę ze Artur jest bardzo dobrym trenerem. Odbyłam z nim swój pierwszy trening, na którym przekazywał mi podstawowe techniki bardzo spokojnie. Trener Kogut ma duży autorytet wśród młodzieży posiada też duże poczucie humoru,czym potrafi skutecznie rozładować niekiedy napięta atmosferę. – kończy Ala.

MGKS Gwarek Łęczna zaprasza dziewczyny chętne do uprawiania boksu na treningi w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 18:00.

Dodaj komentarz