Gwarek liderem pierwszych zawodów w cyklu Międzynarodowym Grand Prix Małopolski!!!!!!!!!!!

DSC_7416

20 lutego 2016 roku w przepięknym Czchowie, w Hali Sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych, (ul. Sądecka 187), odbyły się pierwsze z całej serii rozgrywki w ramach Międzynarodowego Grand Prix Małopolski.
Małopolski Okręgowy Związek Bokserski z Prezesem Edmundem Kubisiakiem, zorganizowali zawody na których zawodnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Ściągnięcie na zawody 24 ekip to naprawdę wielkie, odpowiedzialne przedsięwzięcie. Cała nasza ekipa serdecznie dziękuje za tak gorące i przyjacielskie przyjęcie nas na małopolskiej ziemi.
Pięściarstwo to jedna z niewielu olimpijska dyscyplina sportów walki. Odkąd istnieje – to nie tylko walki na ringu, ale także przyjaźnie poza ringiem pomiędzy zawodnikami, działaczami, całymi klubami czy okręgami. Zawody w Czchowie stanowią tego doskonały przykład. Ilość zawodników świadczy o tym, że jest ogromne zapotrzebowanie oraz zainteresowanie udziałem w takich imprezach sportowych. Do Czchowa przyjechało ponad 100 zawodników z 24 Klubów. Oprócz drużyn z małopolski, spotkały się ekipy z: Wielkopolski, Śląska, Pomorza, czy jak my, z Lubelszczyzny.
W składzie naszego teamu byli:
Sandra Bobowicz, Nikola Maziarczyk, Natalia Niedobylska, Laura Łysiak oraz Anita Lato. Należy dodać, że nasze Aniołki Gwarka przepięknie reprezentowały klub Gwarek w nowych strojach, co spotkało się z pełną aprobatą innych uczestników zawodów. Sandra jako pierwsza zapisała na swoim ale i drużynowym koncie pierwsze cenne punkty pokonując Angelikę Cygan z Global Boxing z Tarnowa. Nikola nie dała szans rywalce także z Tarnowa, Alicji Marek wygrywając po pięknej walce kompletną przewagą punktową. Laura kolejny raz spotkała się ze swoją rywalką, Kingą Misiaszek, która wygrała zdobywając punkty dla Tarnowa. Natalia z kolei – poprzez tko w 1 rundzie zdobyła pewne zwycięstwo nad przeciwniczką z Górnika Wieliczka Wiolettą Braś. Natalia pełna wiary w swoje możliwości po jednym silnym i celnym ciosie przeważyła szalę zwycięstwa kończąc to spotkanie.
Czwórka męska zawodników to:
Mateusz Ćwirzeń, Dawid Okoński, Dominik Dziurawiec, Jakub Walkowiak.
Mati wraz z przeciwnikiem z Tarnowa Maciejem Bastą, stoczyli pierwszy w Czchowie bój, walka była bardzo wyrównana i rozgrzała wszystkich na hali. Niestety jak to bywa podczas wyrównanych spotkań – o wygranej decydują sędziowie, orzekli werdykt 2:1 korzystny dla Tarnowianina.
Dawid wrócił do dobrej formy, przemyślaną taktyką objął prowadzenie wygrywając jednogłośnie z Mateuszem Kuś z Boguchwały.
Słonio, czyli Dominik doskonałą technicznie postawą, powiększał coraz większa przewagę techniczną i kondycyjną nad Hubertem Knap z Jarosławia, zasłużenie wygrywając zgodnymi sędziowskimi punktami.
Jakub skrzyżował rękawice z Damianem Rojkiem z Rojek Kraków. Niestety trafny silny cios Damiana zakończył walkę w drugiej rundzie, Jakub musiał uznać przewagę rywala. Ma szansę zrewanżować się podczas marcowych zawodów GP.
Trener Marek Szeremeta oraz kierownik Andrzej Kogut byli zadowoleni z postawy naszych wychowanków. Punktacja klubowa Gwarka, 1 miejsce w tabeli po 1 rozgrywkach pozwalają ocenić na dobrym poziomie przygotowanie gwarkowiczów od samego początku tego sezonu. Napawa to optymizmem przed bardzo ważnym startem już w kolejny weekend podczas Mistrzostw Okręgu Lubelskiego, które odbędą się w dniach 26-28.02,2016r .
A terminy kolejnych rozgrywek Grand Prix Małopolski 2016 to: 19 marca, 23 kwietnia, 21 maj, 11 czerwca 2016r.

Dziękujemy za pomoc Sponsorowi Strategicznemu MGKS Gwarek Łęczna – Lubelski Węgiel Bogdanka SA – jedyny na Lubelszczyźnie producent węgla kamiennego. Szczegóły oferty na stronie www.lw.com.pl.